سرویس: سیاسی کد خبر: 405491 11:08 - 1399/11/27

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با مرصاد:

اگر شخصی در جایگاه ریاست جمهوری به منتقدین اهانت کند فضای جامعه مسموم می شود

اگر شخصی در جایگاه ریاست جمهوری به منتقدین اهانت کند فضای جامعه مسموم می شود

مرصاد نیوز: نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر شخصی در جایگاه ریاست جمهوری به دیگران، رقبا و منتقدین اهانت کند فضای جامعه مسموم می شود و این کاری زشت است.

شهریار حیدری در گفتگو با خبرنگار  مرصاد، اظهار داشت: حاکمیت که متشکل از دولت، قوه قضاییه، قوه مقننه، نهادهای نظارتی و امنیتی است برای ما بسیار اهمیت دارد بنابراین اگر قرار باشد هر فردی به نوعی به نهادهای حاکمیتی آسیب وارد کند به حاکمیت آسیب می زند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: خط قرمزها توسط مقام معظم رهبری مطرح شده و معظم له بارها اتحاد و وحدت را یادآور شده اند که این فرمایشات برای ما حکم شرعی و قانونی دارد بنابراین ما نیز برای صیانت از نظام باید احترام یکدیگر را حفظ کنیم.

حیدری تصریح کرد: نقد منصفانه و جدی وجود دارد در واقع اگر نقد نباشد جامعه به پویایی نخواهد رسید و جامعه در سایه نقد منطقی و درست رشد خواهد کرد اما نقد با توهین، افترا و هتک حرمت متفاوت است.

وی عنوان کرد: در چند روز اخیر عده‌ای به رئیس جمهور هتک حرمت کردند که نباید چنین کاری انجام می دادند زیرا رئیس‌جمهور منتخب مردم بوده و از ارکان کشور است و رهبر انقلاب نیز در این رابطه بارها تذکر داده اند.

حیدری خاطرنشان کرد: هنگامی که خود رئیس جمهور به عنوان رئیس قوه مجریه وارد این موضوعات می شود و مخالفین را بی عقل تلقی می کند کاری نامناسب کرده است.

وی گفت: اگر شخصی در جایگاه ریاست جمهوری به دیگران، رقبا و منتقدین اهانت کند فضای جامعه مسموم می شود و این کاری زشت است.

حیدری افزود: رئیس جمهور می‌تواند پاسخ منتقدین را با منطق و عمل بدهد نه با استفاده از چنین ادبیاتی زیرا هیچ کدام به نفع جامعه نیست بلکه هم باید احترام رئیس جمهور حفظ شود و هم رئیس جمهور باید احترام دیگران را حفظ کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بی عقل خواندن دیگران کاری نامناسب است، عنوان کرد: چنانچه رئیس جمهور می‌خواهد جایگاه ریاست جمهوری حفظ شود باید صبور باشد و با سعه صدر به منتقدین و مخالفین پاسخ دهد در غیر این صورت به جایگاه ریاست جمهوری خدشه وارد می‌شود.

حیدری گفت: در نهایت چنین مباحثی در فضای جامعه سبب آسیب به وحدت ملی  می‌شود و مناسب جامعه نخواهد بود همچنین فصل الخطاب این مسائل فرمایشات مقام معظم رهبری است که به همه جریانها تذکر داده اند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها