سرویس: اجتماعی کد خبر: 104193 12:22 - 1392/10/21

گزارش از یک معضل بهداشتی/

سربریدن در پس کوچه های کرمانشاه/ نهر خون در خیابانهای شهر + تصاویر

سربریدن در پس کوچه های کرمانشاه/ نهر خون در خیابانهای شهر + تصاویر

مرصاد نیوز: در استان کرمانشاه و در کوچه و خیابانهای آن و حتی کنار جاده های مواصلاتی استان شاهد ذبح سنتی گوسفندان هستیم که نشان از ضعف در فرهنگ سازی مناسب برای مراجعه شهروندان به مراکز مجاز ذبح دارد.

 

 

به گزارش مرصاد و به نقل از ریوار امروز در سطح خیابان ها و در کوچه پس کوچه های استان کرمانشاه نظاره گر دبح سنتی گوسفندان هستیم که بر شاخه های درختان یا قلابهای قصابی علم شده توسط افراد عرضه کننده این محصولات سلاخی می شوند و این در حالی است که کوچکترین نظارتی از جانب مسئولان و کارشناسان بهداشتی به این مسئله نمی شود.

مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه در خصوص این معضل به خبرنگار ریوار گفت:  تنها راه برخورد با این موضوع تفاهم بین مسئولین استان و شهرستان است زیرا اگر ما حمایت فرمانداران محترم  و حمایت دستگاه قضایی و انتظامی را داشته باشیم در کوتاه ترین زمان با افرادی که اقدام به این کار می کنند برخورد لازم را به عمل خواهیم آورد.

نادر پرورافزود: در ۹ ماهه اول سال جاری همکاران ما در ۴۳هزار مورد بازرسی که از مکانهای عرضه فرآورده های خام دامی که بعمل آورده اند با تعداد ۳۰۰۰مورد غیر بهداشتی برخورد کرده  وبا حدود ۵۹۵ مورد نمونه برداری به عمل آمده و ۳۲۰۰ آزمایشی که روی این نمونه ها صورت گرفته شد، در نهایت حدود ۳۹ تن فرآورده های دامی غیرقابل مصرف انسانی از چرخه مصرف خارج شده است.

5

پرور گفت: در همین زمینه ۲۹۰ پرورنده برای متخلفین باز و ۵۰ مکان عرضه غیرمجاز نیز بسته شده اند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه در پایان سخنان خود اظهار داشت: کلیه هم استانی های عزیز ما می توانند انتقادات، پیشنهادات و شکایات خود را با سامانه رایگان ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در میان بگذارند تا همکاران ما پیگیری و بررسی لازم را داشته باشند.

18(5)

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها