سرویس: اخبار استان کرمانشاه کد خبر: 397388 ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۵

در شورای اداری کرمانشاه مطرح شد؛

از وعده سرمایه‌گذاری خارجی 150 میلیون دلاری تا حمایت قضایی از مدیران متعهد

مرصاد نیوز: وعده جذب سرمایه‌گذاری خارجی 150 میلیون دلاری برای کرمانشاه و حمایت قضایی از مدیران متعهد مهمترین موضوعات مطرح شده در شورای اداری استان بود.

از وعده سرمایه‌گذاری خارجی 150 میلیون دلاری تا حمایت قضایی از مدیران متعهد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، جلسه شورای اداری استان کرمانشاه امروز با حضور مدیران و نمایندگان استان در مجلس در استانداری کرمانشاه برگزاری شد.

عبدالرضا مصری، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در این جلسه اظهار داشت: در حال حاضر مردم شرایط سختی را تحمل می کنند و باید جهت رفع مشکلات مردم همدلی و همکاری لازم را داشته باشیم.

وی افزود: در این شرایط سخت اگر هر مدیری روزانه در جهت رفع یک تا سه مشکل مردم قدم بردارد در توسعه استان می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

مصری تقویت مدیران را از اهمیت بالایی برخوردار دانست و بیان داشت: مدیران ما پس از تغییر ارتقاء پیدا نمی کنند و این جای تاسف است باید مدیران استان را در سطح کشوری و افزایش قدرت تصمیم گیری کمک کنیم.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه تنگ نظری مانع پیشرفت استان شده است، اگر کسی بخواهد تولید ثروت البته از راه مشروع داشته باشد باید حمایت شود چرا که می تواند از ۴ نفر دیگر نیز دستگیری کند.

وی تصریح کرد: متاسفانه به خاطر انبوه قوانین و مقررات قدرت تصمیم‌گیری مدیران ‌ما کم شده است که لازم است در این راستا مدیران‌ قدرت ریسک پذیری داشته باشند.

دستگاه قضایی حامی مدیران متعهد است

پرویز توسلی زاده، رییس کل دادگستری استان کرمانشاه نیز با تاکید بر مردمی کردن دستگاه قضایی گفت: بر این اساس ضروری است همه مدیران از قوه قضاییه حمایت کنند.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه بر برقراری عدالت و حفظ کرامت مردم تاکید کرد و افزود: افزایش اعتماد عمومی و مردمی کردن دستگاه قضایی یکی از اهداف اصلی ما محسوب می شود.

وی تصریح کرد: دادگستری استان حمایت های حقوقی و قضایی را در دستور کار دارد و مشکلات موجود  را با همکاری دستگاه های مربوطه تا حصول نتیجه مثبت دنبال خواهیم کرد.

توسلی زاده بیان داشت: بر این اساس دستگاه قضایی پشتیبان و حامی مدیران کارآمد، متعهد و مسوولیت پذیر استان خواهد بود.

 

وی ادامه داد: مدیران دستگاههای اجرایی تلاش کنند ارتباط خود را با مردم تقویت کرده و با شیوه های ارتباطی مختلف در پیشبرد و تسهیل امور آنان اهتمام داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از مدیران خواست تا پاسخگویی به مردم را در اولویت کار خود قرار دهند ‌و در حل مشکلات مردم تمام همت خود را به کار گیرند.

امسال 150 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی جذب می‌کنیم

هدایت حاتمی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه نیز با بیان اینکه جهت توسعه استان به دنبال کاهش نرخ تورم، بهبود فضای کسب و کار، کاهش نرخ بیکاری و کمک به اقشار آسیب پذیر هستیم، گفت: امسال با جذب ۱۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی مسیر توسعه را ادامه خواهیم داد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه افزود: استان کرمانشاه در سه فصل بهار، تابستان و پاییز بالاتر از میانگین کشوری قرار داشته و تنها در فصل زمستان با اختلاف ۳ دهم درصد پایین تر از نسبت اشتغال کشور قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص شاخص فلاکت استان کرمانشاه در سال ۹۶ در رتبه اول، در سال ۹۷ در رتبه دوم و در سال ۹۸ با هشت پله بهبود در رتبه نهم کشور قرار گرفته است.

حاتمی در ادامه با اشاره به اینکه احیای ۹۵ بنگاه اقتصادی را در دستور کار داریم، گفت: در سال گذشته با اقدامات صورت گرفته توانستیم ۱۹۳ بنگاه اقتصادی را احیاء کنیم که بر اساس آن ۱۰۰ کسب و کار نیز توسعه پیدا کردند.

وی اظهار داشت: در سال ۹۸ تعداد ۲۳ بنگاه اقتصاد در تملک بانکها بود که با تلاش هایی که انجام شد به چرخه تولید برگشتند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه بیان داشت: ۲۳ هزار هکتار از اراضی استان به صورت مدرن در قالب طرح گرمسیری تحت پوشش شبکه آبیاری قرار خواهد گرفت.

وی همچنین از جذب سرمایه گذاری استراتژی اصلی برای کاهش سه درصدی نرخ بیکاری ۳ درصدی در سال جاری سخن گفت و افزود: توسعه و‌ تکمیل زیرساخت ها در مرزهای استان برای افزایش مبادلات تجاری را نیز برای امسال در دستور کار داریم.

پربازدیدترین ها