سرویس: اجتماعی کد خبر: 397520 ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰

مدیر تعاون روستایی کرمانشاه خبر داد

خرید بیش از ۱۳ هزار تن گندم از کشاورزان کرمانشاهی

مرصاد نیوز: مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه گفت: تا کنون بیش از ۱۳ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شده است.

خرید بیش از ۱۳ هزار تن گندم از کشاورزان کرمانشاهی

 ایرج صفایی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد  اظهار داشت: خرید تضمینی کلزا، گندم و چغندرقند از کشاورزان استان کرمانشاه همچنان ادامه دارد.

وی افزود: البته خرید تضمینی چغندرقند مراحل پایانی خود را طی می‌کند اما خرید گندم و کلزا در مناطق معتدل آغاز شده و در حال حاضر به جز شهرستان پاوه که محصول کشاورزی ندارند در سایر نقاط معتدل در حال انجام است.

مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم و کلزا در نقاط گرمسیری به اتمام رسیده است، گفت: تاکنون بیش از ۱۳ هزار تن گندم توسط ۱۹ کمیسیون تعاون روستایی در سطح استان کرمانشاه خریداری شده است.

این مسئول عنوان کرد: مجموعاً ۸۲ کمیسیون برای خرید گندم در سطح استان کرمانشاه وجود دارد که ۱۹ کمیسیون مربوط به تعاون روستایی و مابقی مربوط به غله و خدمات بازرگانی و بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه تمام محصول کلزا توسط تعاون روستایی خریداری می‌شود، گفت: تاکنون ۲۵۰۰ تن کلزا توسط ۱۸ کمیسیون تعاون روستایی به صورت تضمینی خریداری شده است.

مدیر تعاون روستایی استان کرمانشاه تصریح کرد: ۲۲ هزار تن چغندرقند نیز برداشت و به دو کارخانه قند بیستون و اسلام آبادغرب تحویل شده است.

صفایی گفت: مطالبات کشاورزانی که خرید تضمینی از آنها تا هفتم تیرماه انجام گرفته، پرداخت شده است.

وی عنوان کرد: همچنین در حال رایزنی برای خرید تضمینی گوجه فرنگی از کشاورزان نیز هستیم.

به گفته صفایی سال گذشته ۸۱ هزار تن گوجه فرنگی از کشاورزان خریداری و در اختیار ۲ کارخانه رب گوجه کرمانشاه قرار گرفت.

پربازدیدترین ها