سرویس: سیاسی کد خبر: 398216 ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲

سردرگمی شورای پنجم

فرافکنی شورایی‌ها برای تخریب پارلمان محلی/ آقایان ضعفتان را به پای شورا ننویسید

مرصادنیوز: برخی اعضای شورای شهر کرمانشاه با فرافکنی قصد دارند ناکارآمدی خودشان را به پای این پارلمان محلی بگذارند و از پاسخگویی به شهروندان فرار کنند.

فرافکنی شورایی‌ها برای تخریب پارلمان محلی/ آقایان ضعفتان را به پای شورا ننویسید

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، مردم می‌گویند در این شورای شهر باید تخته شود، جالب اینکه خود اعضای شورای شهر هم با آنها هم عقیده هستند و در اظهارات گاه و بیگاهشان می‌گویند شورای شهر باید تعطیل شود، اما اعتقاد مردم از سر ناکارآمدی اعضای شوراست و عقیده اعضا برای فرافکنی و فرار از پاسخگویی.

اولین بار کسی که یک دوره ریاست شورای پنجم را بر عهده داشت انحلال شورا را به نفع مردم و شهر دانست و اذعان کرد که ما خدمتگزار خوبی برای مردم نیستیم!

حالا و در سال پایانی کار شورای شهر پنجم باز هم ساز ناکوک این شورای شهری‌ها صدایش درآمده و همان صحبت‌ها تکرار می‌شود و باز هم اذعان به ناکارآمدی اعضای شورا می‌کنند.

شورای فعلی ضعیف و فاقد انسجام است

سالار احمدزاده، یکی از اعضای شورای شهر کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: شورایی که نتواند با اجرائیات برخورد کند ضعیف و فاقد انسجام است زیرا نباید سوگندنامه روز نخست را فراموش کرد، ما شرافتمان را گرو گذاشته ایم .

وی با بیان اینکه این شورا شورایی ضعیف است، با انتقاد از عملکرد اجرائیات شهرداری افزود: اجرائیات از نظر طبقه بندی جایگاهی خدمتی زیر مجموعه معاونت خدمات شهری است و خدمات شهری نیز زیرمجموعه شهرداری است و شورای شهر نیز شهردار را انتخاب می کند با این حال برخورد شورا ضعیف است .

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه بیان کرد: قانون به شورای شهر اجازه داده بر امورات شهر ناظر باشد، اما امروزه با مشاهده تخلفات عده ای سکوت می کنند البته باید پاسخگو باشند وامدار چه افرادی هستند که خواسته های شخصی را بر منافع جمعی ترجیح می دهند .

احمدزاده با اشاره به اقدام شبانه اجرائیات گفت: در حالی که شورای شهر بر اساس قوانین خود می تواند شهردار را در ظرف یک ساعت استیضاح کند چرا عده ای در برابر اقدامات اجرائیات سکوت می کند .

وی با بیان اینکه آقایان پاسخ دهند که قضیه پیرزن کپرنشین به کجا کشید، بیان کرد : این شورا مقتدر نیست در حالی که اعضای شورا نباید با سوءاستفاده از جایگاه فعلی خود، مردم را بدبین کنند .

عضو شورای شهر کرمانشاه با بیان اینکه آیا اگر فرد دیگری شهردار بود این افراد سکوت می کردند، افزود : نباید نجابت مردم کرمانشاه سبب سوءاستفاده مسئولان شود .

انجام ندادن وظایف اعضای شورا دلیلی برای تعطیل شدن آن نیست

طیب حیدری، عضو شورای شهر کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: شورای شهر نهادی مدنی است و تعطیل کردن آن توهین به مردم است زیرا با رای مستقیم مردم انتخاب شده هر چند خطاهای سیستماتیکی در آن دیده می شود اما نمی توان کلیت آن را زیر سوال برد.

وی افزود : اگر شورای شهر وظایف خود را به خوبی انجام نمی دهد دال بر تعطیل کردن آن نیست .

این عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه بیان کرد : شورای اسلامی شهر کرمانشاه در این دوره بسیار فعال بوده و حداقل کمیسیون املاک جلساتی برای پیگیری امورات مردم و بررسی لوایح با دقت و سرعت انجام شده است .

حیدری خاطرنشان کرد : اختلاف‌های برخی از اعضای شورای اسلامی شهر با شهردار فعلی نباید سبب شود کلیت شورا و شهرداری را زیر سوال ببریم .

وی عنوان کرد: می توان به عملکرد شورای شهر نمره قبولی داد هرچند به واسطه اینکه شورا یک تعقل جمعی است ایرادات ماهوی نیز به آن وارد است، اما نمی توان کلیت آن را زیر سوال برد .

حیدری گفت : اختیارات شوای شهر در قانون چندان روشن بیان نشده به نوعی دولتمردان هم گاها سنگ اندازی می کنند.

بر اساس این گزارش، به نظر می‌رسد برخی از اعضای شورای شهر قصد دارند ناکارآمدی خود را به پای این پارلمان محلی بگذارند که تمام امید شهروندان برای حل مشکلاتشان است.

علی ای حال انتظار می‌رود که اعضای شورای شهر قصور احتمالی خود را در سال آخر با انتخاب یک هیئت رئیسه مقتدر و دلسوز و البته با انگیزه جبران کرده و امورات شهر و شورا را سامان دهند.

پربازدیدترین ها