سرویس: ورزشی کد خبر: 398390 10:44 - 1399/05/07

نماینده مردم صحنه، کنگاور و هرسین در مجلس:

مدیران حوزه ورزش باید ورزشی باشند/ با غیربومی‌ها مخالفیم

مدیران حوزه ورزش باید ورزشی باشند/ با غیربومی‌ها مخالفیم

مرصاد نیوز: نماینده مردم صحنه، کنگاور و هرسین در مجلس شورای اسلامی بر لزوم ورزشی بودن مدیران حوزه ورزش تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، علی رضایی امروز در نشست خبری هیأت کاراته با اصحاب رسانه استان حاضر شد و اظهار داشت: ریشه مشکلات استان کرمانشاه در حوزه ورزش این است که استان صنعتی نیست.

وی با اشاره به رشد و پیشرفت ورزش در استان‌های برخورداری همچون فارس و اصفهان افزود: حمایت صنایع از تیم‌های ورزشی در توسعه و پیشرفت ورزش در هر منطقه‌ای بسیار حائز اهمیت است، چون ورزشکاران و قهرمانان تا سن خاصی از لحاظ مالی به خانواده وابسته هستند و بعد از آن اگر حمایت نشوند به مشکل برمی‌خورند.

نماینده مردم صحنه، کنگاور و هرسین در مجلس با تاکید بر لزوم حمایت از قهرمانان ورزشی گفت: دولت مکلف است در برابر ورزشکاری که تمام تلاشش برای افتخارآفرینی و قهرمانی است و مشقت طاقت فرسایی را در این مسیر متحمل می‌شود مورد حمایت قرار دهد.

رضایی یکی از مشکلات بر سر راه حمایت از قهرمانان را مربوط به محدودیت منابع برشمرد و بیان داشت: البته این موضوع نباید موجب نادیده گرفتن زحمات قهرمانان شود و مزد زحمات آنها باید پرداخت شود.

وی در مورد طرح‌های نیمه‌تمام حوزه ورزش که در صورت تکمیل می‌توانند موجب ارتقای سرانه ورزش استان شود نیز گفت: از سازمان برنامه و بودجه قول گرفتیم که طرح‌های بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در استان‌ها را در طول سال اول و دوم مجلس به اتمام برساند.

سخنگوی کمیسیون ورزش مجلس تصریح کد: حتماً در این مورد از ظرفیت کمیسیون ورزش استفاده خواهیم کرد تا این طرح‌ها به سرانجام برسد.

رضایی در مورد عدم نیازسنجی در اجرای پروژه‌های ورزشی هم بیان داشت: با این موضوع که در توزیع امکانات ورزشی امکان‌سنجی خوبی صورت نگرفته موافقم و باید عدالت در توزیع امکانات لحاظ شود تا شاهد افراط و تفریط در این زمینه نباشیم.

وی در مورد تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی اداره‌کل ورزش و جوانان استان نیز گفت: تلاش می‌کنم تا بخشی از نیروهای شرکتی به قراردادی و قراردادی به رسمی تبدیل وضعیت شوند.

نماینده مردم صحنه، کنگاور و هرسین در مجلس در مورد استفاده از ظرفیت مرزی بودن استان در توسعه ورزش هم تصریح کرد: در جلسه احتمالی با مسئولان اقلیم کردستان برای تفاهم و تعامل با توجه به اشتراکات فرهنگی بین دو کشور ایران و عراق از تمام ظرفیت‌ها حتی ورزش برای توسعه استان بهره خواهیم برد.

وی در مورد فعالیت مدیران غیربومی نیز گفت: با مدیران غیربومی در ورزش و تمام حوزه‌ها موافق نیستیم.

سخنگوی کمیسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه مدیران حوزه ورزش باید ورزشی باشند و سابقه مدیریتی داشته باشند، افزود: امیدواریم وضعیت مدیریت استان نیز حل شود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها