سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 398485 13:19 - 1399/05/09

نماینده مردم سرپلذهاب،گیلانغرب و قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی :

مشکلات جاماندن زمینهای حاصلخیز کشاورزی منطقه از طرح گرمسیری مرتفع خواهد شد

مشکلات جاماندن زمینهای حاصلخیز کشاورزی منطقه از طرح گرمسیری مرتفع خواهد شد

مرصاد نیوز: نماینده مردم سرپلذهاب،گیلانغرب و قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات جاماندن زمینهای حاصلخیز کشاورزی منطقه از طرح گرمسیری مرتفع خواهد شد.

  دکتر شهریار حیدری در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، در حاشیه بازدید از سامانه طرح گرمسیری اظهارداشت: تیم تخصصی از سوی وزارت نیرو برای بررسی طرح سامانه گرمسیری بعداز پیگیری های انجام شده در صحن علنی مجلس امروز به منطقه آمده تا با بازدید میدانی و کار کارشناسی مشکلات جاماندن زمینهای حاصلخیز کشاورزی منطقه از طرح را برطرف کنند.

وی افزود: از تمام حق نظارت و جایگاه نمایندگی خود برای احقاق حقوق مردم حوزه انتخابیه استفاده خواهم کرد و مباحث کارشناسی را قبول داشته و مباحث غیر کارشناسی و توجیه کننده را به هیچ وجه نخواهم پذیرفت .

وی با بیان اینکه آمار منابع آبی موجود و ظلمی که درحق مردم منطقه انجام شده به خوبی نمایان است،گفت: باوجود رودخانه های جاری ، سدهای بزرگ ، آبهای زیر زمینی و منابع آبی مناسب در منطقه وجود مشکلات آبی به هیچ وجه قابل توجیه نیست و وضعیت موجود حاصل بی توجهی و کم توجهی مدیران است.

وی بیان کرد: اعتبارات تصویب شده برای حوزه آبهای شهری و روستایی با هیچ منطقی قابل دفاع نیست، روستایی که در فاصله ۲۰۰ متری بهترین چشمه قرار دارد امروز از نعمت آب آشامیدنی محروم است.

حیدری ادامه داد: استان کرمانشاه محلی برای آزمون و تجربه مدیران غیر بومی شده است و مدیران بومی و لایق استان به استانهای دیگر اعزام می شوند که ظلم بزرگ وزارت نیرو در حق منطقه است.

وی یادآور شد: دهستانهای قلعه شاهین ، دشت ذهاب ، پشت تنگ ، سرقلعه ، جگیران و ... با داشتن منابع آبی بسیار خوب امروز از آب آشامیدنی محروم هستند.

حیدری افزود: جلسه ای سال گذشته برای بررسی اراضی جامانده از طرح سامانه گرمسیری برگزار و نتایج خوبی بدست آمده و پیشرفتهای مناسبی حاصل شده است، کارگروه تخصصی برای اضافه کردن زمینهای بیشتر به طرح سامانه گرمسیری تشکیل شده و هر کارگروه وظایف تخصصی خود را دنبال می کند و لذا برای اضافه کردن اراضی بیشتر به طرح سامانه گرمسیری باید اعتبارات لازم آن جذب شود .

نماینده مردم سرپلذهاب،گیلانغرب و قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی گفت: در گیلانغرب دوحلقه چاه عمیق حفاری شده و مخزن ۳هزار متر مکعبی احداث شده و تنها مشکل گیلانغرب تامین اعتبار است .

وی اظهار داشت: در پایاب سد زاگرس ۶هزار و ۲۰۰ هکتار شبکه احداث شده ولی منابع آبی کفاف ۳هزار و ۲۰۰ هکتار را می دهد درپایاب گیلانغرب هم ۴هزار و ۶۰۰ هکتار شبکه ایجاد شده ولی منابع آب به اندازه کافی در اختیار نیست لذا یک طرح جامع تدوین شده که مطالعات آن در حال نهایی شدن است که باهمان میزان آب تخصیص یافته تمامی این شبکه های ایجادشده تحت پوشش قرار گیرد.

دکتر شهریارحیدری گفت: در سرپلذهاب برای تامین آب بلند مدت، اعتبار در سال ۱۳۹۹ به آبفای استان تخصیص یافته و در حال مطالعه است که مشکلات آب شهرستان خصوصا در بخش روستایی حل خواهد شد.

وی اذعان داشت: ۳ هزار و ۵۰ هکتار زیر پوشش سد تنگ حمام در آینده بسیار نزدیک وارد مدار خواهد شد و یکی از سدهای مهم و بزرگ منطقه است که ایستگاه پمپاژ در مرحله انتخاب پیمانکار برای تکمیل آن  است.

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها