سرویس: اجتماعی کد خبر: 398532 ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱

آیت الله علما:

اقدامات جهادگران برای مقابله با کرونا در دنیا بی نظیر است

مرصاد نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: اقدامات جهادگران برای مقابله با کرونا در دنیا بی نظیر و مثال زدنی است.

اقدامات جهادگران برای مقابله با کرونا در دنیا بی نظیر است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،آیت‌الله مصطفی علما پیش از ظهر امروز در دیدار با گروه‌های جهادی اظهار داشت: خدمت به مردم و خدمتگزاری سابقه طولانی دارد و سابقه آن به حضرات معصومین، رسول خدا و حتی قبل تر از آنها هم برمی‌گردد.

وی افزود: شکل خدمت به مردم بر حسب زمان تغییر می‌کند، اما حقیقت و کلیت آن ثابت است و سابقه طولانی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه یادآور شد: در شرح حال ائمه معصومین و به ویژه امام سجاد (ع) آمده است که شانه‌های ایشان به خاطر حمل کیسه‌های آذوقه و حمیان‌های آرد پینه بسته بود.

آیت‌الله علما بیان داشت: کمک به مردم شیوه، روش و منش امیرالمومنین (ع) و رسول خدا (ص) بوده است.

وی سپس از خدمات جهادگران به ویژه در بحث مقابله با بیماری کرونا تقدیر کرد و بیان داشت: خدماتی که در این حوزه انجام دادید بی‌نظیر بود، این اقدامات علاوه بر انعکاس جهانی و ظاهری، اثرات معنوی هم در جامعه دارد.

امام جمعه کرمانشاه جهادگران را تربیت شده مکتب اسلام و کار آنها را بسیار مؤثر و مهم برشمرد و ادامه داد: همانگونه که تربیت شده‌های مکتب اسلام و امام (ره) جنگ را اداره کردند و در دفاع مقدس افتخارآفرین شدند امروز هم شما راه آنها را ادامه می‌دهید.

آیت‌الله علما گفت: آسایش فکر مردم در این شرایطی که بیماری کرونا مشکلات اقتصادی ایجاد کرده برای ما مهم است و کمک شما به آسیب زدگان از کرونا در دنیا مثال زدنی شده و حائز اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: در ماجرای کرونا مردم هم پای کار بودند، اما سمبل آن جهادگران، سپاه و بسیج و نهادهایی از جمله ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه بیان داشت: اجمالا نفس کار مهم است، امیدوارم که ثابت قدم در این مسیر بمانید و همانطور که ۱۴۰۰ سال است که این مسیر برحق را دنبال می‌کنیم باز هم به همت شما ادامه دهنده آن باشیم.

پربازدیدترین ها