سرویس: اخبار استان کرمانشاه کد خبر: 398559 ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲

رئیس اداره تامین اجتماعی سنقر خبر داد

اجرای طرح بیمه کشاورزان در سنقروکلیایی

مرصاد نیوز:رئیس اداره تامین اجتماعی شهرستان سنقر از اجرای طرح بیمه کشاورزان در این شهرستان خبر داد.

اجرای طرح بیمه کشاورزان در سنقروکلیایی

امید غلامی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد  اظهار داشت : با توجه به اینکه شهرستان سنقروکلیایی به جهت بهره مندی از اقلیم مناسب، منابع آبی و زمین های کشاورزی به عنوان یکی از شهرستان های برخوردار از صنعت کشاورزی محسوب می شود و در این زمینه خلاء پوشش بیمه ای کشاورزان به جهت برخورداری کشاورزان زحمتکش از مزایای قانون تامین اجتماعی محسوس می شود لذا پیگیری بیمه کشاورزان از حیث رفع موانع و مشکلات اجرایی در دستور کار استان و شهرستان قرار گرفته که خوشبختانه با رفع موانع امکان بیمه کشاورزان ارجمند فراهم شده است.

رئیس اداره تامین اجتماعی شهرستان سنقروکلیایی افزود : باتوجه به هماهنگی های به عمل آمده با انجمن صنفی کشاورزان ، کلیه مالکان زمین های کشاورزی که دارای سند مالکیت یا گواهی انحصار وراثت هستند می توانند با مراجعه به دفتر انجمن صنفی کشاورزان مستقر در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان با ارائه مدارک هویتی و سند مالکیت و برگه حدود و ثغور زمین نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند.

وی ادامه داد : از اولویت های این طرح حمایت از  کشاورزانی است که به صورت خانوادگی در زمین های کشاورزی علی الخصوص در زمین های زراعی آبی فعالیت دارند.

غلامی خاطر نشان کرد : بیمه شدگان کشاورزان از همه ی حمایت های قانونی شامل بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت و همچنین تعهدات کوتاه مدت برخوردار هستند.

این مسئول عنوان کرد: نرخ حق بیمه کشاورزان صرفا  ۷٪ دستمزد سهم بیمه شده بوده و کارفرمایان از پرداخت ۲۰٪ حق بیمه سهم کارفرما معاف است.

رئیس اداره تامین اجتماعی شهرستان سنقروکلیایی در پایان با ابراز امیدواری از استقبال کشاورزان از برخورداری حمایت های سازمان تامین اجتماعی و پیگیری های مجدانه نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل تامین اجتماعی استان در اجرای این طرح بزرگ خدمت به اقشار محروم جامعه قدردانی کرد.

پربازدیدترین ها