سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 398696 ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶

کرمانشاه در بخش کشاورزی ظرفیت تامین نیازهای استان‌های همجوار را دارد

مرصاد نیوز: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در حوزه کشاورزی استان کرمانشاه این ظرفیت را دارد که علاوه بر تامین نیازهای استان، نیازهای استانهای همجوار را نیز تامین کند.

کرمانشاه در بخش کشاورزی ظرفیت تامین نیازهای استان‌های همجوار را دارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،نوربخش حاتمی ظهر امروز پنج شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، خبرنگاران را بازوی توانمند مدیران دانست و گفت: اگر خبرنگاران نباشند به طور قطع مسیر ترقی، تعالی، رشد و بالندگی با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه افزود: کسب موفقیت ها در بخش های مختلف از جمله کشاورزی مدیون نظارت ها، دلسوزی ها و نقدهای دلسوزانه خبرنگاران است.

وی خاطرنشان کرد: امروز یکی از مشکلات بزرگ در استان ما مشکل اشتغال و اقتصاد است که به تبع آن برخی مشکلات فرهنگی و اجتماعی نیز رخ می دهد.

حاتمی بیان داشت: بخش کشاورزی در استان کرمانشاه پتانسیل و شرایط لازم را جهت حل و فصل مشکلات اقتصادی و بیکاری و حتی بخش عمده ای از مشکلات فرهنگی و اجتماعی را دارد.

این مسئول ادامه داد: استان کرمانشاه یکی از استان های مستعد و دارای ذخایر خوب استراتژیک در بخش کشاورزی است که پتانسیل نه تنها ایجاد اشتغال و تامین معیشت و اقتصاد استان خود را داریم بلکه ظرفیت بخش کشاورزی ما به گونه ای است که سایر استان های دیگر را نیز می توانیم یاری کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اذعان داشت: محصولات باکیفیت زراعی، دامی و باغی علاوه بر تامین نیاز داخلی به خارج از استان و حتی خارج از کشور نیز صادر می شود.

وی بر معرفی درست پتانسیل های بخش کشاورزی استان کرمانشاه تاکید داشت و گفت: شاید تا امروز به خوبی این رسالت انجام نشده است و بار سنگینی از این مسئولیت بر دوش خبرنگاران قرار دارد.

حاتمی اظهار داشت: استان کرمانشاه حدود ۲۵۰۰ هکتار وسعت دارد که بیش از ۹۴۰ هزار هکتار آن اراضی کشاورزی است و همچنین ۱۱ اقلیم آب و هوایی با دو برابر متوسط بارندگی کشور را داراست.

 

وی ادامه داد: استان کرمانشاه در یک زمان چهار فصل را داراست و بیش از ۹۸ درصد کل محصولات زراعی و باغی موجود قابلیت کاشت، داشت و برداشت در استان را دارد بنابراین کسب رتبه اول بیکاری در شان استان نیست.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اذعان داشت: درآمد سرانه کمتر از ۷۰ درصدی درآمد سرانه بهره برداران کشوری در شان بهره برداران این استان نیست.

حاتمی افزود: اگر بتوانیم چندین مزیت و شاخص نسبی استان را به درستی احیا و بهره‌برداری کنیم بدون شک مشکل اشتغال و اقتصاد  حل و فصل خواهد شد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها