سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 398731 ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۸

یک کارشناس مذهبی:

ولایت مداری شرط ظهور و لازمه جامعه پسا ظهور است

مرصاد نیوز: یک کارشناس امور مذهبی، ولایتمداری را مهمترین پیام واقعه غدیر دانست و این مهم را شرط ظهور و لازمه جامعه پسا ظهور برشمرد.

ولایت مداری شرط ظهور و لازمه جامعه پسا ظهور است

حجت الاسلام توسلی در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، ضمن بریک عید بزرگ غدیر، این عید را عید ولایت و امامت برشمرد و اظهار داشت: تکمیل دین و تتمیم نعمت در این روز بزرگ و مبارک با تعیین امام علی(ع) به‌عنوان جانشین پیامبراکرم(ص) اتفاق افتاد.

وی افزود: پیام غدیر این است که حکومت، امامت و ولایت از سوی خداست و و حاکمیت الهی با امامت و ولایت محور اصلی وحدت اسلامی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: ولایت از ارکان اصلی و آموزه های اساسی دین اسلام است به گونه ای که محوری‌ترین آموزه‌های دین مبین اسلام ولایت و ولایت مداری است که بر مبنای آیات و روایات می توان مباحث ارزشمندی را درباره ولایتمداری استخراج کرد.

حجت‌الاسلام توسلی افزود: بر اساس حدیث نقل شده از امام باقر(ع) اسلام بر ۵ پایه نماز، زکات، روزه، حج و ولایت استوار است، اما آن گونه که به ولایت فراخوانده شده به چیز دیگری دعوت نشده است که این ارزش ولایت را یادآوری می کند.

این کارشناس مسائل مذهبی گفت: ولایتمداری از زمان پیامبر(ص) تا تاکنون آثار و ثمراتی دارد که از جمله آن می توان به برقراری نظم و اتحاد در جامعه اشاره کرد.

وی بیان کرد: به فرموده حضرت زهرا(س) خداوند اطاعت از اهل‌بیت(ع) را سبب برقراری نظم اجتماعی در امت اسلامی و امامت و رهبری را عامل وحدت و در امان ماندن از تفرقه ها قرار داده است.

حجت الاسلام توسلی با بیان اینکه امروزه جامعه اسلامی دچار تشتت شده اند، عنوان کرد: اگر اهل ولایت بودند و با هم اتحاد داشتند اجازه ظلم به فلسطین را نمی دادند.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: اقدامات ناجوانمردانه سعودی ها علیه مردم مظلوم یمن و فعالیت داعش، القاعده و گروه‌های تکفیری در کشورهای عراق، سوریه، پاکستان و افغانستان به این دلیل است که مسئله ولایت به گونه صحیح اجرا نشده است.

وی افزود: ائمه اطهار بر اساس آیات قرآن عصمت مطلق دارند و ما پیرو افرادی هستیم که در آنها ذره ای شک و شبهه وجود ندارد بنابراین رسیدن به بهشت از آثار ولایت پذیری است.

حجت الاسلام توسلی گفت: بر اساس سخنان شهید بهشتی فرد ولایتمدار انسان کامل قرآن است و مصداق بارز آن ۵ ویژگی محبت آتشین به حضرت حق، تعقل و معرفت برتر، قدرت و توانایی برتر، وحدت در عین کثرت و ستیز با ضد ارزش ها را دارد.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: ولایت پذیری از زمان پیامبر(ص )، حضرت علی(ع) و اهل بیت (ع) یک تمرین برای ظهور امام عصر(عج) است تا جامعه آماده ظهور شود.

وی بیان داشت: اگر ولایت را پدیده ای تکاملی در تاریخ بدانیم می‌توانیم آن را حلقه ای از حلقه‌های تکاملی مهدویت بدانیم.

حجت الاسلام توسلی تصریح کرد: طرح ولایت فقیه پس از انقلاب تجربه بزرگ شیعه بود که نشان داد ولایت مداری شرط ظهور و لازمه جامعه پس از ظهور است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها