سرویس: اجتماعی کد خبر: 399243 01:01 - 1399/06/05

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مرصاد:

متاسفانه موج سفر‌ها آغاز شده است/ ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت ها را هر چه سریع‌تر اعلام کند

متاسفانه موج سفر‌ها آغاز شده است/ ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت ها را هر چه سریع‌تر اعلام کند

مرصاد نیوز: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه موج سفر‌ها آغاز شده در حالی که نقاط شمالی کشور در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گزارش سرویس اجتماعی شبکه اطلاع رسانی مرصاد، مهمان ناخوانده این روزها یعنی کرونا که هنوز در میهن ما جاخوش کرده، تاکنون منجر به تحمیل هزینه های فراوان برای کشور، هم در حوزه هزینه های درمانی و هم در زمینه فوت برخی از مبتلایان، شده است. هر چند این بیماری گاهی مشکلی برای فرد مبتلا به وجود نمی آورد اما همین آمار مرگ و میر تا به امروز نیز نگران کننده است.

در این میان یکی دیگر از نگرانی ها، افزایش آمار مبتلایان از طریق سفرهای غیرضروری است. هر زمان که در تقویم تعطیلاتی دیده می شود، این نگرانی بیشتر می شود که برخی از اقشار جامعه به مسافرت می روند و ممکن است آمارها هم افزایش پیدا کند.

یکی از راه های کنترل آمار مبتلایان اعمال محدودیت هایی برای سفرهای غیرضروری است.

در همین راستا حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی مرصاد،  درباره اعمال محدودیت های سفر با توجه به در پیش داشتن تعطیلات هفته آینده اظهار داشت: این مسائل در حوزه اختیارات ستاد ملی مقابله با کرونا است.

وی افزود: با اینکه پیشنهاداتی ارائه می شود اما دولت به عنوان مجری کار خود را انجام می دهد.

شهریاری تصریح کرد: متاسفانه موج سفر‌ها آغاز شده در حالی که نقاط شمالی کشور در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی با اشاره به توصیه وزیر بهداشت و مسئولین برای پرهیز از مسافرت افزود: مردم باید توصیه های بهداشتی را رعایت کند زیرا در حال حاضر همچنان شاهد آمار سه رقمی مرگ و میر بر اثر شیوع ویروس کرونا هستیم.

شهریاری تصریح کرد: امیدواریم که مردم توصیه های بهداشتی را رعایت کنند و از سفرهای غیرضروری بپرهیزند.

وی افزود: ستاد ملی مقابله با کرونا باید محدودیت ها را با توجه به در پیش داشتن تعطیلات هفته آینده هر چه سریع‌تر اعلام کند زیرا اگر روز آخر اعلام کنند و مردم برنامه‌ریزی کرده باشند دیگر اعمال محدودیت امکان پذیر نیست.

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها