سرویس: تازه های سایت کد خبر: 399800 ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲

از سوی فرزند آیت‌الله صانعی اعلام شد؛

آیت‌الله صانعی در قبرستان شیخ دفن می‌شود/ هیچ‌گونه مراسم تشیع و تدفین گرفته نمی‌شود

مرصاد نیوز: سعید صانعی بابیان این‌که هیچ‌گونه مراسم تشیع و تدفین گرفته نمی‌شود، گفت: آیت‌الله صانعی در قبرستان شیخ دفن می‌شود.

آیت‌الله صانعی در قبرستان شیخ دفن می‌شود/ هیچ‌گونه مراسم تشیع و تدفین گرفته نمی‌شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از قم فردا، صبح امروز آیت‌الله یوسف صانعی، از مراجع تقلید ساکن قم و از شاگردان مشهور امام خمینی دار فانی را وداع گفت. او که شامگاه پنج‌شنبه، در اثر زمین خوردگی و  شکستگی لگن و استخوان دست به بیمارستان منتقل‌شده بود، قرار بود امروز تحت عمل جراحی قرار بگیرد. اما صبح امروز جان به جان‌آفرین تسلیم کرد.
آیت‌الله صانعی در قبرستان شیخان قم خاک‌سپاری می‌شود
از طرفی فرزند وی، سعید صانعی در مورد مکان دفن والد خود بیان داشت: مرحوم آیت‌الله صانعی چند سال پیش قبری در کنار مرقد زکریا بن آدم (ع) در قبرستان شیخان قم، خریداری کردند  که طبق وصیتشان در همان‌جا خاک‌سپاری می‌شوند.
وی افزود: بنا بر وصیت مؤکد ایشان هیچ‌گونه مراسم تشیع و تدفین در این ایام کرونایی نداریم.
وی در خصوص علت فوت پدرش نیز بیان داشت: چند شب قبل برای ایشان اتفاقی افتاد و به دلیل شکستگی استخوان لگن و دست در بیمارستان بستری گردید که قرار بود عمل جراحی استخوان انجام شود، اما به دلیل بیماری‌های زمینه‌ای ازجمله بیماری سیروز کبد و کلیه، به رحمت خدا رفتند.
آیت‌الله یوسف صانعی  در دهه نخست عمر جمهوری اسلامی سوابقی چون عضویت در شورای عالی قضایی، شورای نگهبان و دادستانی کل کشور را در کارنامه اجرایی خود به ثبت رساند و در نخستین مجلس خبرگان نیز عضویت داشت.

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها