سرویس: تازه های سایت کد خبر: 399867 ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس:

آقای روحانی عمداً در معرفی وزیر صمت تعلل می کند/ پاسخگوی بازار آشفته خودرو کیست؟

مرصاد نیوز: سبزی ضمن انتقاد از افزایش قیمت غیرمنطقی خودرو گفت: حداقل کار این است که یک وزیر برای وزارت صمت معرفی شود تا این وزارتخانه سروسامان پیدا کند و یک نفر پاسخگو باشد، شخص رئیس‌جمهور مسبب این مسائل و گرانی‌هاست و ما به‌عنوان نمایندگان مردم به دولت هشدار می‌دهیم که این موارد را جدی بگیرند.

آقای روحانی عمداً در معرفی وزیر صمت تعلل می کند/ پاسخگوی بازار آشفته خودرو کیست؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از دیارآفتاب؛ اردیبهشت ماه سال جاری بود که یک برکناری پر حرف و حدیث در یکی از وزارتخانه های حساس کشور رقم خورد و رئیس جمهور بطور ناگهانی رضا رحمانی را از وزارت صمت عزل و مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد، در حالی که این چنین وانمود شد که علت این کار اعتراض رئیس جمهور نسبت به عملکرد ناموفق رحمانی در کنترل قیمت ها بخصوص در بازار خودرو بوده است اما این دلیل تنها پوششی بود بر اتفاقاتی که در پشت پرده برکناری وزیر صمت را رقم زد.

بعد از انتصاب سرپرست این وزارتخانه رئیس جمهور اهتمامی برای معرفی سریع وزیر پیشنهادی خود به مجلس نشان نداد و در آخرین روزهای باقی مانده از مهلت قانونی سرپرستی مدرس خیابانی، وی را به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت صمت به مجلس معرفی کرد اما خود برای دفاع از وزیر پیشنهادی در مجلس حاضر نشد و در نهایت مدرس خیابانی نیز نتوانست از مجلس یازدهم رأی اعتماد بگیرد، هر چند همین عدم حضور رئیس جمهور نشان دهنده این بود که روحانی با علم به عدم اعتماد مجلس به مدرس خیابانی وی را برای تصدی این مسئولیت معرفی کرده است.

بعد از پایان کار مدرس خیابانی حالا اما حدود یکماه است که رئیس جمهور با استجازه رهبر انقلاب جعفر سرقینی را به عنوان سرپرست وزارت صمت منصوب کرده است و این در حالی است که این وزارتخانه بدون وزیر نقش اساسی و محوری در کنترل بازار، اشتغال زایی، تولید و تجارت در کشور را بر عهده دارد ولی متأسفانه با گذشت ۶ ماه از سال جهش تولید کماکان روی ثبات مدیریتی در سطح عالی وزارت را به خود ندیده است و افزایش قیمت های افسارگسیخته طی ماه های اخیر خود گواه بر عملکرد ناموفق وزارت صمت است.

افزایش قیمت چند ده درصدی قیمت کالاهای اساسی فقط طی چند ماه اخیر و بخصوص افزایش قیمت بدون توقف خودرو متأثر از سیاستگذاری های اشتباه وزارت صمت، عدم نظارت و ارائه مجوزهای افزایش قیمت هر سه ماه یکبار به خودروسازان باعث شده است تا علاوه بر بروز مشکلات معیشتی برای مردم این روزها خرید خوردو نیز همچون خانهدار شدن به یک رویای دست نیافتنی تبدیل شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی؛

آقای روحانی عمداً در معرفی وزیر صمت تعلل می کند/ شخص رئیس‌جمهور مسبب گرانی‌هاست/ پاسخگوی بازار آشفته خودرو کیست؟

حجت‌الاسلام محمد سبزی نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب ضمن انتقاد از عدم اهتمام دولت در سامان بخشید به وزارت صمت گفت: متأسفانه آقای روحانی با این‌همه مشکلات اقتصادی مردم آن‌قدر در این رابطه تعلل کرد که در آخرین روز آقای مدرس خیابانی را به مجلس معرفی شد و ایشان هم رأی اعتماد نگرفت، این مجلس دیگر مجلسی نیست که به هرکسی رأی بدهد ولی رئیس‌جمهور عمداً افرادی را معرفی می‌کنند که مجلس به آن‌ها رأی ندهد.

 سبزی ادامه داد: ریشه همه مشکلات به وزارت صمت برمی‌گردد ولی متأسفانه این وزارتخانه وزیر ندارد و آقای روحانی کماکان تعلل می‌کنند درحالی‌که طبق قانون باید وزیر سریع‌تر معرفی شود ولی گویا ایشان دغدغه مشکلات و گرانی‌ها را ندارند.

وی تصریح کرد: بعضاً احساس می‌شود تعمدی در کار است مگر می‌شود فقط با خوش‌بینی نگاه کرد، برخی وزرا در مجلس حضور پیدا می‌کنند و پاسخگو هستند و ما تشکر می‌کنیم اما برخی وقتی بیرون می‌روند همان کار خودشان را می‌کنند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: احساس می‌شود چون مقام معظم رهبری هم نظرشان بر این بود که مجلس با دولت تعامل داشته باشد اما آقایان به‌جای اینکه قدردان باشند سوءاستفاده می‌کنند چون خیالشان از طرح سؤال و استیضاح رئیس‌جمهور که مجلس پیگیری نمی‌کند.

وی با بیان اینکه مردم توقع دارند و در مضیقه هستند افزود: مجلس بیش از این نباید تعلل و صبر کند و رئیس مجلس، هیئت‌رئیسه و همه نمایندگان و کمیسیون‌ها باید به‌صورت جدی ورود پیدا کنند و اولتیماتومی بدهند و زمان مشخص کنند تا کار انجام شود.

سبزی ادامه داد: حداقل کار این است که یک وزیر برای وزارت صمت معرفی شود تا این وزارتخانه سروسامان پیدا کند و یک نفر پاسخگو باشد، شخص رئیس‌جمهور مسبب این مسائل و گرانی‌هاست و ما به‌عنوان نمایندگان مردم به دولت هشدار می‌دهیم که این موارد را جدی بگیرند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر رئیس‌جمهور دلسوز مردم و انقلاب هستند باید جدی‌تر باشند ولی با این روشی که پیش‌گرفته‌اند مردم نابود می‌شوند، ما چقدر سکوت کنیم و همکاری کنیم خب دولت هم نشان بدهد که می‌خواهد کار انجام بدهد.

وی ضمن تأکید بر معرفی هر چه سریع‌تر وزیر پیشنهادی صمت افزود: اگر شخصی برای وزارت صمت معرفی شود که جهادی، سالم و دلسوز مردم باشد در همین چند ماه باقی‌مانده از این دولت هم می‌تواند خیلی از کارها را انجام بدهد اما آقای روحانی وقت‌کشی می‌کنند، به نظر می‌رسد مجلس باید این هفته تکلیف وزارت صمت را مشخص کند و اگر بخواهد این‌طور پیش برود باید طرح سؤال از رئیس‌جمهور پیگیری شود.

سبزی همچنین ضمن انتقاد از افزایش قیمت غیرمنطقی خودرو و قطعات آن اظهار کرد: چرا باید خودرو دنا که قیمت آن در کارخانه ۲۰۰ میلیون است هنوز به بازار نیامده ۶۰۰ میلیون قیمت بخورد؟ بازار بسیار آشفته است و مشخص نیست ستاد تنظیم بازار و تعزیرات واقعاً چه می‌کنند و چه کسی باید پاسخگو باشد لذا مجلس در هفته جاری بحث افزایش قیمت خودرو را موردبررسی قرار می‌دهد.

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها