سرویس: تازه های سایت کد خبر: 399989 ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹

مقام سازمان ملل:

درخواست آمریکا برای ایجاد کمیته ناظر بر اجرای تحریم‌های ایران رد می‌شود

مرصاد نیوز: یک مقام سازمان ملل متحد می‌گوید شورای امنیت درخواست آمریکا برای تشکیل کمیته ناظر بر اجرای تحریم‌های ایران را نخواهد پذیرفت.

درخواست آمریکا برای ایجاد کمیته ناظر بر اجرای تحریم‌های ایران رد می‌شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از فارس , یک مقام سازمان ملل متحد بامداد شنبه گفته شورای امنیت درخواست آمریکا برای ایجاد کمیته ناظر بر اجرای تحریم‌های ایران را نخواهد پذیرفت. 

این مقام سازمان ملل که خواسته نامش فاش نشود در گفت‌وگو با پایگاه «دیپلماتیک» گفت: «آمریکا احتمالاً نامه‌ای به رئیس‌ شورای امنیت ارسال خواهد کرد و با بزرگنمایی بازگشت تحریم‌ها [علیه ایران] خواستار تشکیل کمیته ناظر بر اجرای تحریم‌ها و هیئت کارشناسان خواهد شد.»

وی اضافه کرد: «هیچ‌کدام از این اتفاقات رخ نخواهد داد چون هیچ اجماعی در داخل شورای امنیت وجود ندارد.»

این مقام سازمان ملل اضافه کرد: «این، اساساً یک ژست تو حالی از سوی آمریکا خواهد بود. مسئله‌ای که واقعاً اهمیت دارد، صدور یک فرمان اجرایی خواهد بود تا به وزرای خارجه و خزانه‌داری آمریکا امکان دهد کشورها یا شرکت‌های ناقض تحریم‌های سازمان ملل را جریمه کنند.»

وی اضافه کرد تفسیر آمریکا از این تحریم‌ها این خواهد بود که نه تنها فروش سلاح‌های متعارف به ایران را ممنوع می‌کنند، امکان توقیف تمامی محموله‌های قانونی ایران را نیز می‌دهند. 

او تصریح کرد: «آمریکا احتمالاً کشورهای زیادی را ملزم خواهد کرد هواپیماها، نفت‌کش‌ها و کشتی‌های ایران را رهیابی کرده و حتی محموله‌هایشان را توقیف کنند. من فکر می‌کنم این جزو موثرترین روش‌ها برای تحریک کردن ایرانی‌ها است.»

مقام مورد استناد پایگاه «دیپلماتیک» در ادامه گفت: «آمریکا در دنیای موازی دیگری سیر می‌کند که در آن تصمیم‌های یکجانبه روی اقدامات چندجانبه سلطه دارند.»

این مقام همچنین گفته چندین اقداماتی آمریکا را به ابزارهای بیشتری برای از بین بردن برجام مجهز خواهد کرد. 

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها