سرویس: اجتماعی کد خبر: 400104 ۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱

مدیرکل تعاون و کار کرمانشاه:

استان کرمانشاه رتبه چهارم پرداخت تسهیلات کرونایی را دارد

مرصاد نیوز: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت : استان کرمانشاه با ۳۷ درصد پرداخت تسهیلات کرونایی رتبه چهارم در کشور را دارد،

استان کرمانشاه رتبه چهارم پرداخت تسهیلات کرونایی را دارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، حسن عزیزی در هفدهمین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهار داشت: براساس آمار ثبت شده در سامانه رصد ۳۱۲۳۶ اشتغال توسط دستگاه های اجرایی استان طی ۶ ماهه اول سال ایجاد شده است این در حالی است که اشتغال پیش بینی شده ۴۷۳۰۸ بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه  با اشاره به تسهیلات پرداختی به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا بیان داشت: تاکنون ۱۲۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات به واحدهای استان پرداخت شده است.

این مسئول با بیان اینکه استان کرمانشاه با ۳۷ درصد پرداخت تسهیلات کرونایی رتبه چهارم در کشور را دارد، گفت: همچنین از نظر میزان تسهیلات جایگاه یازدهم را در کشور داریم.

عزیزی همچنین با اشاره به طرح پرداخت یارانه دستمزد ادامه داد: سال گذشته هشت استان از جمله کرمانشاه پایلوت اجرای این طرح بودند و امسال  این تعداد افزایش یافته است.

این مسئول بیان داشت: یک هزار و ۳۶۱ کارفرما از استان های پایلوت در این طرح ثبت نام کردند که سهم استان کرمانشاه ۳۹۳ کارفرما است و کرمانشاه جایگاه نخست را در این زمینه در کشور کسب کرد.

وی همچنین گفت: در مجموع هشت استان ۶ هزار و ۶۵۱ نفر برای دریافت یارانه دستمزد نام نویسی کردند که سهم استان ما یک هزار و ۱۷۲ قرارداد بود که در این زمینه رتبه دوم کشوری را به دست آوردیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: تغییرات در زمینه شرایط پرداخت این تسهیلات به وجود آمده که از جمله آن می توان به تعلق گرفتن این تسهیلات به افراد دارای مدرک دیپلم، نبود

شرایط سنی برای بانوان و .... اشاره کرد.

این مسئول گفت: برخی کارگاه ها نیز از جمله شرکت های دانش بنیان، استارت آپ ها و شرکت هایی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در اولویت پرداخت هستند و همچنین امسال ۱۴ رسته آسیب دیده از کرونا نیز به این اولویت ها افزوده شده است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها