سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 400107 ۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۱

در کارگروه شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه مطرح شد؛

انتقاد معاون استاندار کرمانشاه از کلنگ زنی های‌ زودرس

مرصاد نیوز: معاون امور اقتصادی استاندار با انتقاد برکلنگ زنی های زودرس گفت: کلنگ زنی هایی در برنامه سفرهای مسئولان قرار داده شده و موجب ایجاد نارضایتی می شود.

انتقاد معاون استاندار کرمانشاه از کلنگ زنی های‌ زودرس

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، هدایت حاتمی در کارگروه شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهار داشت: کارهای اقتصادی و سرمایه گذاری با پیگیری و شبکه سازی میان مدیران، مسئولان و فرمانداری ها سامان می پذیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه ایرادی که در برخی شهرستان ها وجود دارد، کلنگ زنی های زودرس است، افزود: کلنگ زنی هایی در برنامه سفرهای مسئولان قرار داده شده و موجب ایجاد نارضایتی می شود.

حاتمی ادامه داد: فرمانداران بر روی پروژه هایی که کلنگ زنی شده تدبیر کنند.

این مسئول تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم شهرستان سنقر پتروشیمی است که به یاری خدا سامان خواهد گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه بیان داشت: طرح گردشگری سد جامیشان از طرح هایی بود که زود کلنگ زنی شد در حالی که زیرساخت های لازم برای آن فراهم نشده بود.

وی عنوان کرد: در خصوص بحث ادوات کشاورزی نیز اگر طرحی دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی بود جزو اولویت ها قرار خواهد گرفت.

این مسئول با اشاره به اینکه حوزه صنعت در اشتغالزایی پیشرو است، گفت: متاسفانه سهم صنعتی استان کرمانشاه پایین است و یکی از عوامل افزایش آمار بیکاری در استان طی فصل زمستان این مقوله است.

وی با تاکید بر اینکه باید در بخش صنعت استان تحول به وجود آوریم، گفت: اگر پیچیدگی اقتصادی بیشتر شود به تبع آن ارزش افزوده نیز افزایش می یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه بر لزوم فراهم شدن منابع اعتباری لازم برای ایجاد بانک بروز بیکاران استان تاکید کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه زمینه سرمایه گذاری در استان فراهم است، ادامه داد: ما به برخی فرآیندهای سرمایه گذاری مسلط نیستیم و اشرافیت کامل را بر سرمایه گذاران نداریم.

حاتمی خاطر نشان کرد: انعقاد قرارداد و فروش اراضی صنعتی طی ۳ سال گذشته در کرمانشاه معادل سالهای قبل از آن است.

این مسئول با اشاره به ظرفیت های استان بیان داشت: کرمانشاه استانی مستعد است و نظام جمهوری اسلامی ایران زیرساخت های زیادی را از گذشته در این استان فراهم کرده است و در حال حاضر نیز ما باید با سرمایه گذاری از آنها بهره برداری کنیم.

حاتمی تصریح کرد: فرآیند سرمایه گذاری فرآیندی متغیر است و از این رو همه مدیران و دستگاه های اجرایی باید در این زمینه تلاش کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه همچنین بر تسهیل صدور مجوزهای تاسیس و ساخت در حوزه سرمایه گذاری تاکید کرد.

این مسئول همچنین با انتقاد از پایین بودن سهم استان کرمانشاه در جذب تسهیلات سهم منابع ایجادی استان در تبصره ۱۸ گفت: این جایگاه برای مجموعه مدیریتی استان قابل قبول نیست و باید به جایگاه مناسبی در کشور بعد از استان های صنعتی دست یابیم.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها