سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 401981 09:12 - 1399/08/22

پستچی ها امانت داران مردم؛

شغلی که کرونا نیازش را بیشتر کرد

مرصاد نیوز: پست در این روزهای کرونایی بیش از پیش کنار مردم بوده و با ارائه خدمات گام مهمی در قطع زنجیره این ویروس منحوس برداشته است.

شغلی که کرونا نیازش را بیشتر کرد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،به نقل از امروله، زمانی تمبر و پاکت های نامه و یک دنیا حرف های دل بود که مهر و موم شده داخل صندوق های زرد پستی به سوی مقصدی روانه می شد و چشمانی را از اشک شوق و دل هایی را از آه حسرت مملو می کرد.

موتور پستچی ها و پاکت نامه ها و بسته های پستی دوران گذشته در برابر دنیای امروز که غرق در بساط فناوری های جدید است راه گریزی ندارد به جز همراهی.

بر کسی پوشیده نیست که باجه ها و شبکه پستی باید بتواند به نیاز مشتریان از در خانه با استفاده از فناوری های جدید پاسخگو باشند، چرا که توجه به ارتقای کیفیت خدمات و لزوم تکریم مشتریان و ارباب رجوع از مهم ترین وظایف شبکه پستی به شمار می رود.

امانات، ارسال نمونه کالا، خدمات پستی نامه های بیمه شده، غیرسفارشی و سفارشی تنها خدمات پستی در سال های قبل و اوایل انقلاب بود که با گذشت سال ها این خدمات از صدها بخش نیز گذرکرده و شرکت پست به بخش جدایی ناپذیری از زندگی انسان ها در عصر فناوری بدل شده است.

اداره پست در این روزهای کرونایی بیش از پیش کنار مردم بوده و با ارائه خدمات خود گام مهمی را در قطع زنجیره این ویروس منحوس به جامعه ارائه کرده است.

از ابتدای امسال 50 هزار بسته پستی در صحنه توزیع شده است / افزایش 40 درصدی خدمات اداره پست صحنه در ایام کرونایی

بابک مساحی در گفتگو با امروله عنوان کرد: پست صحنه با سه نفر نیروی موزع شهری ۵ نفر نیروی نمایندگی توزیع روستایی و ۳ نفر نیروی پیک روستایی و همچنین ۲ نفر نیروی باجه مستقر جمعا ۱۴ نفر نیروی آموزش دیده در اداره پست و ۷ دفتر پیشخوان دولت شهری در سطح شهر و بخش دینور مشغول به خدمت رسانی است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه از سال گذشته ویروس منحوس کرونا تا حد زیادی ارتباطات و امورات عادی مردم را تحت تاثیر قرار داد در پست نتیجه معکوس داشت به نحوی که به نسبت ۸ ماه سال گذشته دریافت مرسولات این اداره تا بیش از ۴۰ درصد و ارسال مرسولات تا بیش از ۳۰ درصد افزایش ترافیک داشته است.

مساحی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه معمولا در سایتهای اینترنتی و دنیای مجازی کلاهبرداری هایی انجام شده اقدام به ایجاد سایت ebazar.post .ir نموده که میتوان با عقد قرارداد با ادارات پستی سراسر کشور بدون هزینه محصولات خود را اعم از سوغاتی ها و محصولات استراتژیک و ....با مبلغ و پرداخت در محل به معرض تبلیغ و فروش گذاشت.

رئیس اداره پست شهرستان صحنه گفت: در کشورهای پیشرفته دنیا تا ۹۰ درصد خرید های مردم از طریق دنیای مجازی و اینترنتی انجام شده که خیلی از صرف هزینه های سنگین رفت وآمد و آلودگی هوا و ...جلوگیری می کند اما این مهم  در ایران خیلی کمتر از این درصد بوده و قابل مقایسه نیست.

وی اشاره ای به خدمات جدید پستی داشت و تشریح کرد: نوع خدمت رسانی پست تغییرات خوبی داشته از ارسال و دریافت ۲۴ ساعته در سراسر کشور گرفته تا  خرید های اینترنتی و کرایه در مقصد و ثبت نام های دانشگاه و موسسات علمی و تائیدیه های کدپستی اماکن تجاری و مسکونی جهت بانکها و اصناف، ارسال و توزیع نمونه خون نوزادان و نمونه آزمایش بیماران و....ارسال سند های ثبت اسناد و املاک، توزیع کارتهای خودرو و کارت سوخت که تا حد زیادی از رفت و آمدهای مردم  و صرف هزینه و وقت جلوگیری می کند.

 وی گفت: در شهرستان صحنه تعداد ۴۸۸۵۵ فقره خدمت در غالب ویژه و پیشتاز و سفارشی و تائیدیه کدپستی و ثبت نام های اینترنتی از ابتدای سال ۹۹ تا کنون از طریق باجه پستی اداره و دفاتر پیشخوان دولت شهرستان انجام شده است.

رئیس اداره پست شهرستان صحنه تصریح کرد: تعداد ۴۰۸۹۷ فقره مرسوله ازقبیل پاکت و بسته و خریدهای اینترنتی در سطح شهر و ۱۱۱۸۴ فقره مرسوله در همین قالب در روستاهای شهرستان و بخش دینور توزیع شده‌است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها