سرویس: تازه های سایت کد خبر: 401997 12:27 - 1399/08/22

نمکی در آیین افتتاح طرح‌های ملی آموزشی و درمانی:

تخت‌های بیمارستانی در استان‌های مرزی مطلوب ترین شرایط را دارد

مرصاد نیوز: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ضریب تخت در استان های مرزی یکی از مطلوب ترین شرایط را در حال حاضر دارد و کمبود جدی نداریم.

تخت‌های بیمارستانی در استان‌های مرزی مطلوب ترین شرایط را دارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  به نقل از ایسنا , «سعید نمکی» در آیین افتتاح طرح‌های ملی در حوزه آموزشی، بهداشتی، رفاهی و درمانی در سی‌ودومین برنامه پویش ملی «تدبیر و امید برای جهش تولید» افزود: علاوه بر این، صدها مرکز بهداشت، خانه سلامت، مراکز جامع سلامت و مراکز آموزشی سلامت افتتاح می شود که رکورد تاریخی برای این دولت در مقایسه با قبل از پیروزی انقلاب و پس از پیروزی انقلاب را بر جای خواهد گذاشت.

که امروز در شهرهای مشهد مقدس، زرند در استان کرمان و شهر مقدس قم  سه پروژه افتتاح می شود.

وی ادامه داد: تردیدی نیست که با لطف خداوند متعال و حمایت‌های بی بدیل  رئیس جمهوری و همیاران در دولت، دولت تدبیر و امید با زرین ترین اوراق در مساعدت نظام سلامت بسته خواهد شد و امیدوارم که بتوانیم در اردیبهشت ۱۴۰۰ این  کارنامه را  به نحو احسن تقدیم ملت ایران کنیم که در تاریخ کشور جاودانه خواهد شد.

وزیر بهداشت در پاسخ به سوال رئیس جمهوری درباره بازسازی بیمارستان اسلام آباد غرب که در زلزله کرمانشاه صدمه دیده بود، گفت: همه مراکز بازسازی شده است، همچنین زیباترین مراکز بهداشتی و درمانی را برای آنها ساخته‌ایم.

وی افزود: تنها یک بیمارستان که قرار بود با مشارکت بانک ها ساخته شود، هنوز به سرانجام نرسیده است. علاوه بر آن بیمارستان، چندین بیمارستان بزرگ را در کل منطقه افتتاح کرده ایم.

نمکی خاطر نشان کرد: خوشبختانه ضریب تخت در استان های مرزی یکی از مطلوب ترین شرایط را در حال حاضر دارد و کمبود جدی نداریم.

وی ادامه داد: برخی کمبودها مانند دستگاه‌های اکسیژن‌ساز وجود داشت که 14 دستگاه اکسیژن‌ساز فقط برای استان کرمانشاه، شهر صحنه و سنقر کلیایی ارسال شد.

براساس این گزارش سه بیمارستان در شهرهای قم، مشهد و کرمان در قالب دهمین آیین پویش ره سلامت امروز (پنجشنبه) با حضور رییس‌جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها