سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 402321 13:57 - 1399/09/01

معاون علمی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه:

فعالیت ۲۸ پایگاه علمی در استان/ ۸ طرح فناورانه تا کنون شناسایی شده است

مرصاد نیوز: معاون علمی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: 28 پایگاه علمی در حال حاضر در استان فعالیت می کنند که علاوه بر توانمندسازی بسیجیان کلاس های مشاوره علمی، تربیتی و ... برگزار می شود که هشت طرح فناورانه از این پایگاه ها در سطح استان شناسایی و معرفی شده اند.

فعالیت ۲۸ پایگاه علمی در استان/ ۸ طرح فناورانه تا کنون شناسایی شده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد کوروش بابلی امروز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، اظهار داشت: نگاه مقام معظم رهبری به بسیج این است که بسبج تمام ناشدنی و نیرویی سیال و پویا است که هر کجا انقلاب به آن نیاز داشته باشد، حضور پیدا می کند و همواره در میدان است.

معاون علمی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به اقدامات این معاونت طی سال جاری افزود: در حوزه علم و فناوری در استان کرمانشاه 3 طح بسیجیان را در زمینه ملی یعنی از ایده تا تبدیل به محصول معرفی می شوند.
این مسئول با اشاره به اینکه دفاع از کشور بسیار مهم است، تصریح کرد: بسیج همواره یک قدرت بازدارنده است و هر کجا که بسیج حضور داشته باشد مردم احساس امنیت می کنند و در بسیاری از حوزه ها این اتحاد وجود دارد.

بابلی خاطر نشان کرد: به مناسبت هفته بسیج جشنواره جهادگران علم و فناوری به صورت مجازی فردا برگزار خواهد شد که طی آن از بسیجیان برتر استان و شهرستان ها تجلیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این جشنواره معرفی نخبگان بسیجی است، ادامه داد: در مورد دانش مدیریتی هم که به عنوان یک چالش با آن روبه رو هستیم نیز توانمندسازی مدیران را در دستور کار قرار دادیم که در این راستا 5 طرح پژوهشی را که اثر آنها نیز مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت، در دستور کار داریم.

بابلی تصریح کرد: اولویت هر سازمان شناسایی چالش ها و شناسایی راه حل های آن ها است که در این راستا 150 مسئله شناسایی شده است و برای هر یک راه حل های متناسب طراحی و به دستگاه های اجرایی مربوطه اطلاع رسانی شده است.

معاون علمی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه ادامه داد: در کنار پایگاه های محلات، پایگاه های علمی ارائه خدمات می کنند و خدمت رسانی علمی در دستور کارشان قرار دارد که در در این راستا 28 پایگاه علمی در حال حاضر فعالیت می کنند که علاوه بر توانمندسازی بسیجیان کلاس های مشاوره علمی، تربیتی و ... برگزار می شود که هشت طرح فناورانه از این پایگاه ها در سطح استان شناسایی و معرفی شده اند.

بابلی خاطر نشان کرد: علم و قدرت مقوله ای است که در عصر حاضر هر کسی به آن دسترسی داشته و از آن برخوردار باشد قدرت خواهد داشت و بالعکس.

وی گفت: توانمندسازی بسیجیان از نظر علمی شناسایی و در این راستا نخبگان بسیجی به استان معرفی و در مرحله بعد در سطح کشور مورد حمایت های حقوقی و مادی قرار خواهند گرفت.

این مسئول گفت: درخانه نخبگان بسیج استان بیش از 100 نفر که دارای مدرک دکترای رشته های مختلف هستند، کارگروه هایی رابا موضوعات مختلف تشکیل داده اند که مساول مختلف را احصا و با دید نخبگانی که دارند، برای برون رفت از مشکلات برنامه ریزی و راه حل ارائه می دهند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها