سرویس: اجتماعی کد خبر: 402557 19:46 - 1399/09/06

در گفتگو با مرصاد مطرح شد:

ارزیابی وضعیت رعایت محدودیت های کرونایی در کرمانشاه/ از تعطیلی ۹۰ درصدی اماکن سطح بازار تا مشکل عرضه مرغ تعاونی

ارزیابی وضعیت رعایت محدودیت های کرونایی در کرمانشاه/ از تعطیلی ۹۰ درصدی اماکن سطح بازار تا مشکل عرضه مرغ تعاونی

مرصاد نیوز: یک کارشناس مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه گفت: ستاد تنظیم بازار و سازمان صمت با یک بی‌تدبیری در شرایط اعمال محدودیت ها اقدام به عرضه مرغ تعاونی در فروشگاه ها کردند.

بهمن خدادادیان در گفتگو با خبر نگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: از وقتی که بحث محدودیت‌های دو هفته‌ای گروه‌های سه و چهار شغلی شروع شده است تاکنون خوشبختانه استقبال و همکاری کسبه و بازاریان خوب بوده است.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه افزود: بر اساس ارزیابی انجام شده در سطح شهر کرمانشاه بین ۸۵ تا ۹۰ درصد اماکن سطح بازار و مناطق شلوغ تعطیل هستند.

وی خاطرنشان کرد: البته ۱۰ تا ۱۵ درصد باقیمانده بیشتر مربوط به انتهای شهرک مسکن، دولت آباد و دبیر اعظم بود اگرچه مشکلاتی را نیز به وجود آورد اما با دخالت نیروی پلیس و دادستانی قضایا کنترل شد.

خدادادیان خاطر نشان کرد: اما در مسکن، دولت آباد و نقاطی مانند سه راه الهیه و انتهای میدان بار هنوز مشکلاتی وجود دارد که نیاز است شهرداری به خصوص در بحث دکه ها و جگرکی ها اقدام کند و با قاطعیت بیشتر ورود پیدا کنند.

این مسئول ادامه داد: در این مدت تعدادی از کسبه از جمله قنادیها، باشگاه های ورزشی، آموزشگاه ها و... که نسبت به تعطیلی اماکن خود اقدام نکردند پلمب شدند.

وی از ۵۵ مورد پلمب در حوزه نظارتی بهداشت خبر داد و گفت: گفتنی است چند تالار نیز که اقدام به برگزاری مراسمات کردند به دادسرا معرفی شدند و برای آنها تشکیل پرونده شده است.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه ادامه داد: تعدادی از قنادی ها نیز که پلمب شده بودند و فک پلمب کردند لیستی از آنها تهیه و جهت برخورد قضایی به قاضی مربوط به کرونا ارجاع داده شد.

وی بیان داشت: تعدادی از مغازه‌هایی را که پلمب شدند پس از اظهار پشیمانی فک پلمب کردیم و متعهد شدند تا پایان این ۱۴ روز فعالیتی نداشته باشند.

خدادادیان اظهار داشت: مشکلی که طی دوسه روز اخیر برای ما به وجود آمد بحث عرضه مرغ تعاونی بود چراکه ستاد تنظیم بازار و سازمان صمت با یک بی‌تدبیری اقدام به عرضه مرغ تعاونی در فروشگاه ها کردند و مردم هم با توجه به اختلاف قیمت مرغ بازاری و مرغ دولتی در فروشگاه ها تجمع کردند و همین امر مشکلات و معضلاتی را به وجود آورد.

وی تصریح کرد: متاسفانه هر وقت که طرحی برای ماندن مردم درخانه برنامه‌ریزی می‌شود عده ای برنامه‌ای را طراحی می‌کنند تا سبب ازدحام مردم شود همانطور که در طرح‌های قبلی نیز بحث یارانه‌ها و سهام عدالت را به میان آوردند که خیلی از دفاتر خدماتی و پلیس + ۱۰ و ... شلوغ شدند و همین مسائل سبب می‌شود زنجیره انتقال بیماری منقطع نشود.

خدادادیان در ادامه از اجرای طرح خانه به خانه خبر داد و افزود: مرحله چهارم طرح غربالگری را با همکاری بسیج و هلال احمر شروع کردیم که تا ریشه کن شدن کرونا این طرح ادامه خواهد داشت و خانه به خانه و محله به محله را مورد غربالگری قرار خواهیم داد و تمام افراد خانواده ای را که فرد مبتلا به کرونا در آن‌ها مشاهده شود مورد تست رایگان قرار می گیرند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین مراقبت می‌شود که افراد بی مورد و بدون دلیل از خانه‌ها خارج نشوند و در صورت امکان نیروهای بسیج و هلال احمر خرید های ضروری خانواده‌ها را انجام دهند.

این مسئول گفت: افراد مبتلا باید مورد ردیابی قرار بگیرند و تمام آمد و رفت های آنها مدام بررسی شود و اقدام به مسافرت کردند این کار آنها جرم محسوب می‌شود و با آنها برخورد خواهد شد.

وی برگزاری مراسمات جشن و عزا را در شرایط قرمز شیوع بیماری کرونا جرم دانست و افزود: در صورت عدم توجه به مصوبات ستاد کرونا صاحبان مراسمات را شناسایی و به دفتر قضایی معرفی خواهیم کرد و در این خصوص هیچ تعارفی با کسی نداریم.

خدادادیان خاطرنشان کرد: بر این اساس تاکنون ده تالار را معرفی کردیم چرا که برگزاری مراسمات خطرات زیادی را به دنبال دارد و چه خانواده هایی که در این مراسمات مبتلا شدند.

وی از مردم خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف از نظر بهداشتی دربحث کرونا با سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت تماس حاصل کنند و گفت: این سامانه به صورت کاملاً رایگان در خدمت مردم و آماده پاسخگویی است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها