سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 403665 00:55 - 1399/10/07

دسته گل جدید دولت تدبیر و امید؛

قطعی ۹ ساعته روزانه آب شرب پاوه برای تمام مشترکین

قطعی ۹ ساعته روزانه آب شرب پاوه برای تمام مشترکین

مرصاد نیوز: با وجود رودخانه ها و چشمه های پر آب، آب شرب شهرستان پاوه روزانه حدود 9 ساعت قطع است!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از هزارماسوله بنا به اطلاعیه آبفای پاوه، به دلیل برودت هوا و روند کاهشی در آبدهی منابع آب شهر پاوه در چاهها و چشمه سراب هولی، به ناچار برنامه توزیع آب متناسب با میزان ظرفیت موجود متعادل می شود و از ساعت ۹ شب تا ۶ صبح آب کل مشترکین قطع می باشد.

گفتنی است مطالعات طرح آبرسانی از چشمه هانی کوان به شهر پاوه از سال ۱۳۸۸ برای جبران کم آبی در این شهر آغاز شد و پس از گذشت نزدیک به ۱۲ سال تاکنون به بهره برداری نرسیده است.

پروژه آبرساني چشمه هاني كوان از تاريخ 88/8/13 تاكنون توسط مسئولين اعلام مي شود كه "اين پروژه در حال انجام است" يا "اين پروژه قبل از پايان سال بايد به بهره برداري برسد".

روستای دشه با جمعیتی نزدیک به 2000 نفر  در بخش مرکزی پاوه واقع است، فاصله آن از مرکز شهرستان کمتر  از 10 کیلومتر  می باشد که حدود 3 کیلومتر  از  این مسیر  از جاده اصلی پاوه به نوسود  می گذرد و مابقی از  این مسیر اصلی جدا شده و بدون گذر از داخل هیچ منطقه مسکونی (از کنار روستای نوریاب) به مرکز روستا می رسد.

از جاهاي ديدني اين روستا مي توان به چشمه “هاني كوان” اشاره كرد كه این چشمه در پایین ترین نقطه روستا واقع و در قعر دره قرار گرفته است که از بین باغات سرسبز می گذرد و بی شک یکی از کم نظیرترین مکانهای تفریحی منطقه است.

در تاريخ 18 ارديبهشت 91 استاندار وقت کرمانشاه نیز اعلام کرد که آبرساني به شهر پاوه قبل از پايان سال بايد تمام شود.

در تاريخ 31 خرداد 1393 مدیرعامل آب منطقه ای کرمانشاه با اشاره به در دست اقدام بودن هفت طرح آب رسانی در استان گفت: چهار طرح آن تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

امیریان خاطرنشان کرد: آبرسانی بلندمدت به شهر کرمانشاه از سد گاوشان با 52 درصد پیشرفت فیزیکی، آبرسانی بلندمدت به شهر پاوه از چشمه هانی کوان با 37 درصد پیشرفت و آبرسانی بلندمدت به سنقروکلیایی از سد سلیمانشاه با 38 درصد پیشرفت، از دیگر پروژه های مهم آبی استان است که تا پایان سال 95 به بهره برداری خواهند رسید.

 فرماندار شهرستان پاوه در بازدید از پروژه ی در حال احداث مخزن سه هزار متر مکعبی آب شرب پاوه در محل "هولی" از عدم اتمام این پروژه از آب منطقه ای استان انتقاد کرد.

 ایده پور از خلف وعده ی زمانی مسئولین آب منطقه ایی استان در خصوص انتقال آب هانی کوان به پاوه انتقاد نمود.

وی افزود: قرار بر این بود که آب هانی کوان دو هفته ی پیش وارد مدار مصرف شهر پاوه شود که تاکنون این وعده عملی نشده، انتظار این است که عملیات مربوط به شستشو و تعمیرات مربوطه هرچه زودتر مرتفع گردیده و آب وارد مدار شود.

پیش از این خبرنگار هزارماسوله در این رابطه و دریافت آخرین اخبار در زمان بهره برداری این پروژه با مسئول امور آب در اورامانات و مدیر عامل آب منطقه ای استان کرمانشاه تماس که در این خصوص پاسخگو نبودند.

مردم شهرستان پاوه، نیز در طول بیش از یک دهه وعده های بسیاری را در بهره برداری این پروژه دیده اند اما این وعده ها تاکنون به سرانجام نرسیده اند.و امروز نیز شاهد قطعی ۹ ساعته آب در شبانه روز برای کل مشترکین شهر پاوه با جمعیت بیش از ۳۰ هزار نفری هستیم که این چنین در هیچ شهر دیگری سابقه نداشته است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها