سرویس: اجتماعی کد خبر: 403792 09:49 - 1399/10/10

به بهانه تست واکسن ایرانی کرونا؛

واکسیناسیون اعتماد عمومی

واکسیناسیون اعتماد عمومی

مرصاد نیوز: انجام آزمایش واکسن ایرانی کرونا بر روی مسئولان و نزدیکان آن ها اقدام خوبی بود که موجب جلب اعتماد عمومی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، بدون شک یکی از مهم ترین اخباری که از ابتدای همه گیری کرونا در ایران تاکنون منتشر شده، آغاز تست انسانی واکسن کرونا بود. این آزمایش روز گذشته انجام شد و در آن 3 نفر شرکت کردند.

روز گذشته دکتر مینو محرز محقق پروژه تولید واکسن ایرانی کرونا با بیان این‌‌که "واکسن ایرانی کرونا امروز به سه نفر تزریق شد"، تصریح کرد: به افراد داوطلب گفته نشد که به کدام‌یک از آنها واکسن و به کدام‌یک از آن‌‌ها دارونما تزریق شده است؛ این از ویژگی‌‌های مطالعه دوسوکور است. وقتی مطالعه‌‌ای دوسوکور باشد، نتیجه تحقیق و کارآزمایی بالینی به‌دور از جهت‌‌گیری خواهد بود؛ همچنین قضاوت نتایج حاصل از مطالعه راحت‌‌تر خواهد بود.

https://media.farsnews.ir/Uploaded/Files/Images/1399/10/09/13991009000710637448553201492782_74130_PhotoT.jpg

 

به گزارش مرصاد، بر اساس اعلام رسانه ها، یکی از 3 نفری که در این آزمایش شرکت کردند دختر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بود. همچنین دیگری معاون این ستاد و یک نفر دیگر هم در این آزمایش شرکت کرد.

نکته قابل توجه در این آزمایش این بود که دختر یکی از مسئولین و همچنین یکی از مسئولین(معاون ستاد) در این آزمایش شرکت کردند و اقدام قابل توجه و با ارزشی بود. در شرایطی که بسیاری به واکسن ها اعلام بی اعتمادی می کنند حضور این 2 نفر در این آزمایش نشان از اعتماد کامل سازندگان این واکسن به تولید خود است که می تواند در بحث اعتماد عمومی نیز بسیار راهگشا باشد.

در این میان آنچه که قابل توجه است واکنش عجیب برخی به این آزمایش بود تا بتوانند اصل موضوع را به حاشیه ببرند. این واکنش ها ناشی از آن بود که بدون شک این اقدام ایران فارغ از اینکه نتیجه آزمایشات چه باشد، یک برد در عرصه اعتماد عمومی و همچنین اعلام توانمندی در عرصه پزشکی به جهانیان است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها