سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 404037 13:11 - 1399/10/16

گزارش؛

خطر آلودگی با فاضلاب بیخ گوش سرپلذهاب/ پروژه ای که روی زمین مانده است

خطر آلودگی با فاضلاب بیخ گوش سرپلذهاب/ پروژه ای که روی زمین مانده است

مرصاد نیوز: چندین سال است مسئولین برای دفع فاضلاب شهرکهای الحاقی شهرستان سرپلذهاب قول مساعدت می دهند اما کماکان این پروژه نیمه کاره رها شده و ساکنین گله مند از مسئولین هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، به نقل از بازی دراز سالهاست که مشکل جمع آوری فاضلاب شهرک های الحاقی پاونار، کوییک، زعفران و احمدآباد در شهرستان سرپل ذهاب پابرجاست و به عنوان یک دغدغه برای مردم و ساکنین این محلات تبدیل شده است.

ساکنین انتظار دارند مسئولین، دفع فاضلاب این شهرک ها را به صورت مدرن تبدیل کنند و از آسیب‌های سلامتی و اجتماعی جلوگیری شود، بارها مسئولین این شهرستان پیگیری های حضوری و غیرحضوری انجام دادند بازدید داشتند و قول مساعدت و پیگیری داده اند اما متاسفانه تاکنون به نتیجه نرسیده است.

لذا اهالی این شهرک ها انتظار دارند که مسئولین مربوطه به خواسته ها و مشکلات مردم رسیدگی جدی داشته باشند.

برخی از ساکنین این محلات در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشتند لوله کشی جمع آوری فاضلاب سالهای پیش انجام شده اما مدتهاست پروژه به صورت نیمه کاره رها شده و در جواب پیگیری های مردم، مسئولین کمبود اعتبارات را بهانه این کار می کنند که اصلا جواب منطقی برای رفع نیاز اولیه شهروندان نیست.

برخی دیگر از ساکنین گفتند: مسئولین این شهرستان باید اولویت های کاری خود را رفع مشکلات اصلی و مهم مردم قرار دهند کماکان که این مشکلات می تواند آسیب های جدی برای حوزه سلامتی ساکنین شهرک ها لحاظ کند و دفع فاضلاب به روش سنتی و غیر لوله کشی بیماری های خطرناکی به بار بیاورد.

خبرنگار بازی دراز در ادامه به سراغ فرماندار سرپلذهاب رفت و پیگیر مطالبات و مشکلات مردم این شهرک های الحاقی شد:

نورالدین فرزادی پور اظهار داشت: برای جمع آوری فاضلاب شهرک های الحاقی احمدآباد، زعفران، کوئیک و پاونار در شهرستان سرپل ذهاب اعتباری در این رابطه اختصاص یافت که به اتمام پروژه کفاف نداد و بخشی از مشکلات کماکان باقی مانده است.

 

وی افزود: بخش اعظمی از مشکلات فاضلاب این چهار روستای الحاقی انجام شده است که سنوات قبل لوله گذاری شبکه فاضلاب انجام شد اما منهول دفع فاضلاب باقی مانده است.

فرماندار شهرستان عنوان کرد: در شبکه جمع آوری فاضلاب ایجاد منهول بخش عمده‌ای از هزینه‌ها را به خود اختصاص می‌دهد چنانچه دولت برای ادامه این پروژه اعتباری تخصیص دهد این مشکلات حل می‌شود.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه مردم ساکنین شهرک های الحاقی پیشنهاد دادند به جهت تسریع در انجام پروژه و حل مشکلات هزینه مشارکتی پرداخت می کنند، بر اساس برآورد ۴ میلیارد تومان درخواست اعتبار به منظور حل مشکلات عمده حوزه فاضلاب شهرستان به استان داده می شود که انتظار می رود مسئولین استانی عنایت ویژه داشته باشند.


 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها