سرویس: تازه های سایت کد خبر: 404352 20:01 - 1399/10/24

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی خبر داد؛

آغاز فعالیت تحقیق و توسعه طراحی سوخت جدید راکتور تهران

آغاز فعالیت تحقیق و توسعه طراحی سوخت جدید راکتور تهران

مرصاد نیوز: نماینده ایران در آژانس از آغاز فعالیت تحقیق و توسعه طراحی سوخت جدید راکتور تهران خبر داد و گفت: تمامی این مراحل به اطلاع آژانس رسیده و می رسد ‌و بازرسان نیز سه روز قبل، از کارخانه تولید صفحه سوخت بازدید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از ایسنا، «کاظم غریب آبادی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین المللی در وین و همچنین آژانس بین المللی انرژی اتمی، امروز (چهارشنبه) اعلام کرد: فعالیت تحقیق و توسعه برای طراحی نوع ارتقا یافته سوخت راکتور تحقیقاتی تهران، آغاز شد.

 غریب آبادی با اشاره به اینکه مدیرکل آژانس امروز با انتشار گزارشی، موضوع را به اطلاع کشورهای عضو رساند، گفت: این فعالیت در سه مرحله انجام می شود و در مرحله اول آن، اورانیوم فلزی با استفاده از اورانیوم طبیعی تولید می شود. 

 نماینده دائم کشورمان با اشاره به اینکه برنامه ایران از دو سال قبل به اطلاع آژانس رسیده است، اظهار داشت: این اقدام، از لحاظ فنی ایران را در ردیف کشورهای پیشر‌و در تولید سوخت های جدید قرار خواهد داد. وی همچنین افزود: تمامی این مراحل به اطلاع آژانس رسیده و می رسد ‌و بازرسان آژانس نیز سه روز قبل، از کارخانه تولید صفحه سوخت بازدید کردند.

 به گزارش فارس، ۱۵ دی ماه نیز جمهوری اسلامی ایران از آغاز مجدد غنی سازی ۲۰ درصد در تاسیسات هسته ای فردو خبر داد. 

 راکتور تحقیقاتی تهران اخیرا در مراسمی به مناسبت چهلمین روز شهادت شهید محسن فخری زاده به نام این شهید نامگذاری شد.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها