سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 404378 13:39 - 1399/10/25

فرماندار سرپلذهاب خبر داد:

آغاز بررسی احداث پالایشگاه های گازی و پتروشیمی در سرپلذهاب

آغاز بررسی احداث پالایشگاه های گازی و پتروشیمی در سرپلذهاب

مرصاد نیوز: به گفته فرماندار سرپلذهاب با حضور دستیار ویژه وزیر نفت در سرپلذهاب بررسی طرح های مطالعاتی احداث پالایشگاه های عظیم گازی و پتروشیمی آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، نورالدین فرزادی پور در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: خوشبختانه یکی از اتفاقات خوب و مبارک که برای شهرستان در حال رخ دادن است در ملاقاتی با مهندس بازوند استاندار کرمانشاه و آقای دکتر حیدری نماینده مردم سرپلذهاب در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت که اعتبار ۲ میلیارد دلاری در خصوص نفت و گاز به استان کرمانشاه اختصاص داده شده است.

فرماندار سرپلذهاب اظهار داشت: این اعتبار با توجه به قابلیت‌ها و پتانسیل هایی که در شهرستان سرپل ذهاب وجود دارد به این سمت و سو در حقیقت هدایت شده و این خبر بسیار خوشحال کننده است و باعث قدردانی مردم سرپل ذهاب از آقای استاندار کرمانشاه است و امید است دولت تدبیر و امید کمک کند تا ما بتوانیم زمینه اجرای این سرمایه‌گذاری را در شهرستان فراهم کنیم.

وی اذعان داشت: دستیار وزیر نفت و کارشناسان استانداری کرمانشاه در معیت استاندار کرمانشاه روز گذشته از سرزمین و موقعیت شهرستان سرپلذهاب با هدف جانمایی مناسبی برای اجرای این پروژه های سنگین و این سرمایه گذاری های بسیار ارزشمند بازدید به عمل آوردند.

فرزادی پور گفت: حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در شهرستان موجب حمل و نقل و تولید خواهد شد و بالغ بر ۱۰۰ هزار شغل ایجاد می‌کند که شاید در تصور  نگنجد و این یک خبر خوشحال‌کننده ای برای مردم است.

وی گفت: بعد از زلزله سال ۹۶ که مردم را متحمل خسارت و ضرر و زیان کرد این اتفاق خوب آنها را امیدوار می‌کند که ان شالله بهتر از گذشته و با دلگرمی بیشتر چشم به آینده امیدوار داشته باشند.

وی افزود: در این راستا به اتفاق تعدادی از مدیران مرتبط از اراضی منابع ملی و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این موضوع کل سرزمین در ابعاد مختلف را بازدید کردیم نقاط مناسبی که قابلیت اجرایی این پروژه ها را داشته معرفی کردیم و امیدوارم این نقاطی که معرفی شده مخصوصا در اراضی منابع ملی مورد تایید قرار بگیرد.

فرماندار سرپلذهاب گفت: در واقع کارشناسان با حساسیت تمام متناسب با اهداف پروژه متناسب با حجم و گستردگی پروژه و متناسب با ویژگی های خاص پروژه‌ها تمام مناطق قابل اجرای شهرستان را بازدید کردند و امیدوارم مورد تعیین و مورد نظر  قرار بگیرد که به محض تصویب و تایید این مناطق پیشنهادی به احتمال خیلی زیاد این پروژه‌ها اجرایی می‌شوند.

وی در پایان گفت: با حضور مشاور عالی وزیر نفت در معیت مدیرکل دفتر امور اقتصادی، استاندارکرمانشاه، نماینده مردم سرپلذهاب و فرماندار این شهرستان به صورت میدانی از جانمایی صورت گرفته در طرح های مطالعاتی شهرستان سرپل ذهاب بازدید کردند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها