سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 404661 11:39 - 1399/11/04

زندگی دوباره یک جوان محکوم به اعدام به همت تلاش اعضای شعبه 45 شورای حل اختلاف استان کرمانشاه

زندگی دوباره یک جوان محکوم به اعدام به همت تلاش اعضای شعبه 45 شورای حل اختلاف استان کرمانشاه

مرصاد نیوز: با تلاش کارکنان شعبه ی 45 شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه پرونده قتلی که 6 سال قبل در شهرستان کرمانشاه به وقوع پیوسته بود، با رضایت اولیاء دم، به صلح و سازش ختم شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، به نقل از روابط عمومی شورای حل اختلاف استان کرمانشاه، معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه گفت: با تلاش کارکنان شعبه ی 45 شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه پرونده قتلی که 6 سال قبل در شهرستان کرمانشاه به وقوع پیوسته بود، با رضایت اولیاء دم، به صلح و سازش ختم شد.

به گزارش روابط عمومی شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه، جبار تجری با اعلام این خبر گفت: حدود 6 سال قبل مقتول به صورت نامعلومی با چند کارگر که در آن محل مشغول ساخت و ساز بوده اند درگیر شده، و براثر این درگیری، یکی از طرفین دعوا کشته شد. که بعد از رسیدگی قانونی حکم قصاص برای متهم به قتل صادر و قطعیت یافت.

وی ادامه داد: با درخواست خانواده قاتل پرونده در آبان ماه سال جاری توسط قاضی محترم شعبه سوم دادگاه کیفری یک به شورای حل اختلاف ارسال وسپس  به شعبه 45 ستاد تالیف قلوب ارجاع گردید و از همان لحظه پیگیری امر صلح و سازش در دستور کار شعبه قرار می گیرد.

جبار تجری در ادامه افزود: با توجه به تعدد اولیاء دم مقتول پرونده از لحاظ اولیاء دم دارای پیچیدگی خاص بوده و این امر هماهنگی بین اولیاء دم ومقتول و دعوت از آنها را مشکل تر می نمود، بالاخره پس از دعوت از اولیاء دم در جلسات جداگانه و بحث ومذاکره و اخذ اظهارات آنها، جلسات هماهنگی تشکیل شد و توافق بین آنها حاصل و بحمداله در دی ماه سال جاری بعد از گذشت دوماه به همت تلاش شبانه روز اعضای ستاد تالیف قلوب رضایت بی قید و شرط اولیاء دم مبنی بر گذشت از قصاص قاتل پرونده ختم به سازش گردید.

رئیس شوراهای حل اختلاف کرمانشاه گفت: تحقق این اقدام در کنار دیگر پرونده های مصالحه از مهمترین دستاوردهای این نهاد بوده که حاصل تلاش بی دریغ اعضا و کارکنان شعبه ی 45 شوراهای حل اختلاف استان است.

تجری با بیان اینکه حل و فصل دعاوی و ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا از وظایف اصلی شوراهای حل اختلاف است از اقدام انسان دوستانه خانواده آن مرحوم که با گذشت خود ضمن اعطاء حیات انسانی به قاتل نادم زمینه توسعه و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه را فراهم کردند، قدردانی کرد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها