سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 404799 16:32 - 1399/11/07

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه خبرداد:

اجرای طرح پلاک افتخار/ افتتاح اولین مرکز توانمندسازی بانوان

اجرای طرح پلاک افتخار/ افتتاح اولین مرکز توانمندسازی بانوان

مرصاد نیوز: رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با اشاره به افتتاح اولین مرکز توانمندسازی بانوان گفت: از همین هفته مجوز فعالیت را از علوم‌پزشکی کسب می کنیم و از هفته آینده کلاسها در ۱۰ رشته شروع خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، مهدی عبدالمالکی امروز سه شنبه در نشست خبری شهردار با اصحاب رسانه به تشریح اقدامات ۲ سال اخیر سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه پرداخت و اظهار داشت: در حوزه آموزش شهروندی و شهروند پروری که اصلی ترین رسالت این سازمان است با همکاری آموزش و پرورش از سال ۹۷ برنامه های خوبی را در دستور  کار داشتیم و طرح بزرگ شهریاران فرهنگ را استارت زدیم و خوشبختانه در یکماه گذشته در مجموعه نرم افزار شاد بار گذاری شد و استقبال خوبی از آن شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه افزود: در این نرم افزار از یک شخصیت کارتونی برای شکل گیری شخصیت کودکان که شهروندان آینده ما هستند استفاده کردیم.

وی همچنین از  برگزاری جشنواره بزرگ شهروندان کوچک در ۶ محور در قالب نقاشی، قصه و داستان و ... با هدف کمک به اینکه در آینده شهروندان متعهدتری داشته باشیم ،خبرداد.

عبدالمالکی بیان داشت: تقویم روزداشت ها را طی این مدت استارت زدیم که طی آن مشاهیر و مفاخر و داشته ها و سرمایه های مکانی و ناملموس را شناسایی و از آنها تقدیر بعمل می آید.

وی همچنین از برگزاری ویژه برنامه مفاخر خبر داد و گفت: که تا کنون ۸ مورد برگزار شده و در نهمین گام قرار است اواخر بهمن ماه برگزار شود از یکی از بزرگترین مفاخر دفاع مقدس امیر برات‌پور طی مراسمی قدردانی می کنیم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه ادامه داد: همچنین المان هایی سنگی و سردیس هایی با کمک حوزه هنری در حال آماده سازی داریم که قول می دهیم بهار ۱۴۰۰ پارک هنرمندان را با جاگذاری این المان ها راه اندازی کنیم.

وی پلاک افتخار را یک نهضت جدید برای معرفی داشته های کرمانشاه معرفی کرد و گفت: خانه نور، خانه های فاطمی، خانه عالم، خانه شهید و خانه مفاخر پلاک های بسیار ارزشمندی هستند که در اواخر بهمن ماه از پلاک مفاخررونمایی خواهد شد.

وی گفت: در راستای اجرای طرح پلاک افتخار در گام اول در سر درب منازل ۳۰ حافظ کل قرآن کرمانشاهی، تابلوهایی شکیل با طراحی خاص بر روی کاشی نصب می شود که در گام های بعدی این امر برای خانواده ی شهدا و مفاخر شهر انجام می پذیرد.

عبدالمالکی خاطر نشان کرد: نامگذاری معابر و خیابانها به نام بزرگان شهر نیازمند تایید نهایی از طرف کمیته تخصصی است که امیدوارم هر چه سریعتر تابلو مفاخر را بتوانیم نصب کنیم.  

وی افزود: برنامه دیگری که در دستور کار داریم راه اندازی بنیاد جوانمردان است که یکی از دغدغه های شهردار کرمانشاه است که بتوانیم در راستای شناساندن هویت اصلی مردم کرمانشاه قدم برداریم.

وی با اشاره به نمایشگاه اقوام اذعان داشت: در قالب اپلیکیشنی است که تمام جاذبه های فرهنگی و داشته های گردشگری سه استان غرب کشور را به جهان معرفی می کند و امیدواریم بتوانیم از مسیر توسعه گردشگری در مدیریت شهری استفاده کنیم.

عبدالمالکی گفت: در حوزه کارآفرینی شهری، سرای محله دولت آباد بعنوان اولین مرکز توانمندسازی بانوان افتتاح شد و از همین هفته مجوز فعالیت را از علوم‌پزشکی کسب می کنیم و از هفته آینده کلاسها در ۱۰ رشته شروع خواهد شد.

وی همچنین به اقداماتی در راستای پیشگیری از بیماری کرونا در این ایام اشاره کرد و بیان داشت: از ابتدای شیوع این بیماری تا کنون ۶۰۰ هزار ماسک رایگان با اولویت اقشار زحمت کش شهرداری که با بیشترین آسیب کرونا مواجه بودند، توزیع کردیم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه گفت: اسناد و مطالعات تاریخی شهر کرمانشاه که بخشی از تاریخ ۱۳ هزار ساله این شهر و فراز و نشیب‌های آن را به تصویر کشیده است، در فرهنگسرای گل‌نرگس کرمانشاه افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

عبدالمالکی ادامه داد: افتتاح این مرکز یکی از اتفاقات ویژه برای حفظ اسناد هویتی و تاریخی کرمانشاه است که در قالب تفاهم‌نامه بین شهرداری، دانشگاه رازی و انجمن تاریخ ایران انجام گرفت. این تفاهم‌نامه در چهار بخش طراحی شده است و در مرحله اول ساختار جمع‌آوری اسناد تاریخی کرمانشاه طراحی و در مراحل بعد گردآوری داده‌ها، سامان‌دهی این اسناد از نگاه تخصصی و علمی و در مهمترین بخش داده‌پردازی آنها است که اثرات ماندگاری از هویت کرمانشاه را رقم می‌زند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها