سرویس: اجتماعی کد خبر: 405459 11:19 - 1399/11/26

گزارش؛

کورس شبانه در ساعات محدودیت های کرونایی/ هیجان با طعم خطر مرگ

کورس شبانه در ساعات محدودیت های کرونایی/ هیجان با طعم خطر مرگ

مرصاد نیوز: اخیراً اجرای مسابقات رالی در خیابان های خلوت شب سرپل ذهاب جان جوانان را به خطر انداخته و آسایش مردم را سلب کرده است و نیاز است مسئولین با هنجارشکنان برخورد کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، به نقل از بازی دراز اخیراً به علت دستورالعمل های مبارزه با شیوع بیماری کرونا و منع تردد در ساعت ۲۱ الی ۴ بامداد، خیابان های شهرستان سرپلذهاب خلوت شده و فرصتی برای افرادی فراهم شده که از آب گل آلود ماهی بگیرند و اسباب مزاحمت برای همشهریان شوند.

متاسفانه مدتی است که تعدادی از جوانان پاسی از شب با اجرای حرکات نمایشی با خودروهایی با مدل های مختلف در حال کورس گذاشتن با هم و ایجاد سر و صداهای ناهنجار با خودروهای خود هستند که علاوه بر خطر برای امنیت جانی، آلودگی صوتی ایجاد کرده و آسایش شبانه شهروندان را به هم زده است.

اجرای مسابقات رالی و بی توجهی سرنشینان خودروها متاسفانه بارها منجر به تصادف، مرگ جوانان و یا نقص عضو شده است که ساماندهی این موضوع ضروریست در اولویت قرار گیرد.

سبحانی یکی از همشهریان سرپل ذهابی است در گفتگو با خبرنگار بازی دراز گفت: بارها و بارها شاهد رالی در خیابان های سطح شهر و شاهد صحنه تصادف هایی بوده ام که حتی بعضی از آنها منجر به مرگ و نقص عضو افراد شده است.

متاسفانه این افراد حادثه جو با به خطر انداختن جان خود و سایر افراد بی گناه آسایش و آرامش را از همشهریان سلب کرده اند.

تعدادی دیگر از شهروندان به رسیدگی نیروی انتظامی در رابطه با این موضوع اشاره کردند و خواستار برخورد جدی با این قبیل افراد بودند که در این شرایط کرونایی، ممکن است بیمار در منزل باشد، استراحت و آسایش خانواده ها را سلب می کنند، با جدیت بدخورد کنند.

با وجود اینکه پلیس با این گونه افراد برخورد می کند اما به نظر می رسد پلیس به تنهایی نمی تواند به تمامی خیابان های شهر احاطه کامل داشته باشد و مقابله با چنین افراد خاطی نیازمند همکاری همشهریان با پلیس و سایر دستگاه های مرتبط است.

تفریح و سرگرمی خطرناک این جوانان معضلی برای شهرستان سرپل ذهاب به شمار می رود و در حال حاضر یکی از مواردی است که باید بطور جد با آن برخورد شود.

اکنون این سوال پیش می آید که چه ارگانی باید پاسخگو باشد و اقدامات لازم و پیشگیرانه را برای رفع این مشکل انجام دهد تا هر شب شاهد این رالی مرگبار در سطح خیابان های شهرستان نباشیم.

در ادامه خبرنگار بازی دراز به سراغ فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سرپل ذهاب رفته و با وی گفتگو کرد.

 با قانون گریزان و متجاوزان به حقوق شهروندی برابر قانون برخورد قاطع خواهد شد

سرهنگ منوچهر رضایی در گفتگو با خبرنگار بازی دراز  بیان داشت: رویکرد جامعه محور پلیس در افزایش مشارکت پذیری شهروندان برای اجرای بهتر طرحهای انتظامی و ترافیکی موثر بوده، هدف از اجرای طرحهای گوناگون پلیس افزایش رضایت مندی عمومی را بدنبال دارد.

 منوچهر رضایی 

رئیس پلیس شهرستان سرپلذهاب خاطرنشان کرد: پلیس در حفظ امنیت و سلامت همشهریان عزم جدی دارد و با قانون گریزان و متجاوزان به حقوق شهروندی برابر قانون برخورد قاطع خواهد داشته و همچنین پلیس راهور با رانندگان خاطی که از مقررات راهنمایی و رانندگی عدول می کنند و در خیابانهای سطح شهر مبادرت به دور دور نموده، باعث آزار و اذیت دیگران و موجب آلودگی صوتی می شوند و امنیت روحی و روانی شهروندان را به مخاطره بیندازند برخورد خواهد کرد، و خودروهای فاقد پلاک در سطح شهر توقیف می شوند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: همشهریان محترم کمال همکاری را با پلیس داشته باشند در صورت مشاهده هریک از موارد فوق سریعاً مشخصات و پلاک خودرو را  با شماره تماس ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند.

در پایان خبرنگار بازی دراز به سراغ دادستان  شهرستان سرپل ذهاب رفته و با وی نیز گفتگو نمود. 

 مسئولین با تامین مکان مناسب برای اجرای فعالیت های ورزشی اتومبیلرانی شور و هیجان جوانی را هدایت کنند

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سرپلذهاب در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: کورس های خیابانی شبانه باعث آزار و مزاحمت و سلب آرامش و آسایش عمومی جامعه می شود.

سعید زریری افزود: دستگاه قضایی شهرستان با اینگونه ناهنجاری های سطح جامعه که آرامش عمومی را به هم می زند قاطعانه برخورد خواهد کرد.

وی تصریح کرد: مسئولین با تامین مکان مناسب برای اجرای فعالیت های ورزشی اتومبیلرانی می توانند این شور و هیجان جوانی را هدایت کرده و از وقوع چنین ناهنجاری هایی پیشگیری کنند.

سعید زریری 


 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها