سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 405790 22:37 - 1399/12/05

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه :

پلیس و دستگاه قضائی فضای ناامنی را برای مجرمان رقم زده اند

پلیس و دستگاه قضائی فضای ناامنی را  برای مجرمان رقم زده اند

مرصاد نیوز:فرمانده انتظامی استان گفت: حضور به موقع در صحنه های مختلف و اقتدار قضائی در برخورد با مجرمان، فضا را برای آنها بسیار ناامن کرده به گونه ای که خودشان هم به این نتیجه رسیده اند که دیر یا زود تسلیم قانون می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از  پایگاه خبری پلیس، سردار "علی اکبر جاویدان" در دیدار با مدیرکل اداره زندان های استان کرمانشاه، اظهار داشت: امنیت و حفظ و ارتقاء آن مقوله ای است که در هر جامعه از اهمتی وافری برخوردار بوده و مسوولان حکومتی به دنبال دست یابی به آن هستند.

وی با بیان اینکه هدف اول پلیس پیشگیری از وقوع جرائم و افزایش سطح امنیت جامعه است، گفت: برای رسیدن به این مهم همکاران پرتلاش ما در کنار سایر نیروهای امنیتی شبانه روز تلاش می کنند و خوشبختانه تاکنون نیز نتایج خوبی حاصل شده است.

سردار جاویدان گفت: امروز اشراف اطلاعاتی پلیس در عالیترین سطح خود قرار دارد به گونه ای که قادر است مجرمان را در کیلومترها دورتر از محل وقوع جرم شناسایی و دستگیر و یا از وقوع بسیاری اتفاقات ناگوار دیگر جلوگیری کند.

این مقام عالیرتبه انتظامی با بیان اینکه کرمانشاه استانی ناامن برای مجرمان و خلافکاران است، گفت: تلاش همه دستگاه های امنیتی و همچنین مقامات قضائی مقابله جدی با این افراد است که با هر نیت و انگیزه ای سعی در دستیابی به اهداف مجرمانه خود هستند.

وی خاطرنشان کرد: کرمانشاه خوشبختانه از امنیت مطلوبی برخوردار و معدود جرائم خشن نیز به سرعت توسط پلیس کشف و با مجرمان برخوردهای لازم از سوی دستگاه قضائی انجام می شود.

سردار جاویدان همچنین با قدردانی از تلاش های مسوولان زندان های استان، گفت: بخشی از زندانیان ناخواسته و روی لحظه ای غفلت مرتکب جرم می شوند که خوشبختانه اقدامات فرهنگی مناسبی برای اصلاح آنها انجام می شود.

اصلاح و توانمندسازی زندانیان مهمترین برنامه های سازمان زندان هاست

"حمیدرضا پوریانی" مدیرکل اداره زندان های کرمانشاه نیز در این دیدار، اصلاح رفتار و فراهم کردن شرایطی برای زندگی سالم آنها در ادامه از مهمترین اهدافی دانست که هم اکنون دنبال می شود.

وی گفت: بسیاری از افراد زندانی قابل اصلاح بوده و در مشاوره های انجام شده مشخص گردیده می توان با اقدام فرهنگی آنها را دوباره در مسیر سالم زندگی قرار داد.

پوریانی با بیان اینکه حدود 56 درصد زندانیان پس از آزادی بازگشت مجدد به این مکان دارند، تصریح کرد: در کنار اصلاح نوع رفتار و زندگی زندانیان، توانمندسازی آنها و ایجاد مهارت اشتغال یکی دیگر از مواردی است که در زندان ها با جدیت دنبال می شود.

این مقام قضائی همچنین از تلاش های فرمانده و کارکنان انتظامی استان کرمانشاه نیز قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه امروز بسیاری از جرائم در سریعترین زمان ممکن کشف و یا از وقوع آنها جلوگیری می شود.

وی خاطرنشان کرد: حضور مقتدرانه پلیس و دستگاه قضائی در جامعه عرصه را بر بسیاری مجرمان تنگ و امنیت خوبی را ایجاد کرده است.

پوریانی در پایان از پلیس و دستگاه قضائی به عنوان 2 بال امنیت بخش در جامعه یاد کرد و گفت: هرقدر تعامل و هم افزایی میان این 2 دستگاه بیشتر باشد امنیت نیز پایدارتر خواهد بود.

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها