سرویس: اجتماعی کد خبر: 407256 10:08 - 1400/01/14

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در گفتگو با مرصاد؛

استان کرمانشاه از نظر جمعیت سالمندی در جایگاه هشتم کشور قرار دارد

استان کرمانشاه از نظر جمعیت سالمندی در جایگاه هشتم کشور قرار دارد

مرصاد نیوز: مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه جمعیت سالمندی استان را ۱۰.0۲ درصد اعلام و عنوان کرد: استان کرمانشاه از نظر جمعیت سالمندی در جایگاه هشتم کشور قرار دارد.

فرحناز محمدی در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵ در استان کرمانشاه ۱۹۵ هزار و ۷۰۱ سالمند شناسایی شده که ۹۵ هزار و ۳۳۲ نفر مرد و 100هزار و ۳۶۹ نفر زن بودند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه جمعیت سالمندی استان را ۱۰.0۲ درصد اعلام و عنوان کرد: استان کرمانشاه از نظر جمعیت سالمندی در جایگاه هشتم کشور قرار دارد.

محمدی تصریح کرد: استان کرمانشاه از نظر پیگیری امور مربوط به سالمندان در دبیرخانه شورای سالمندی حائز کسب رتبه سوم شده است.

وی افزود: سند ملی سالمندان پس از تدوین برای اجرا به استان‌ها ابلاغ شد که بخشی از آن به وضعیت سلامت سالمندان بر می‌گردد.

محمدی خاطرنشان کرد: در استان ها سازمان بهزیستی دبیر دبیرخانه شورای سالمندان است که در آن ۵ کمیته تخصصی برنامه ها و تدابیر اندیشیده شده را پیگیری می‌کند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: پنج مرکز نگهداری و توانبخشی و ارائه خدمات شبانه روزی به سالمندان و سه مرکز روزانه ویزیت در منزل سالمندان وجود دارد.

محمدی خاطرنشان کرد: در مرکز روزانه ویزیت در منزل سالمندان پس از ارزیابی در صورت نیاز و تجویز پزشک، توسط تیم تخصصی متشکل از پزشک، پرستار، روانشناس، مددکار، کار درمان یا فیزیوتراپی خدماتی ارائه می‌شود.

وی درباره مراکز روزانه سالمندان عنوان کرد: در سنوات گذشته سالمندان به صورت پراکنده در سطح شهر دور هم جمع می شدند که در مواردی این شرایط فراهم نمی شد سازمان بهزیستی در راستای اجرای سیاست‌های خود با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت مراکز روزانه سالمندی را طراحی کرد.

محمدی گفت: در حال حاضر هفت مرکز روزانه سالمندان در استان کرمانشاه وجود دارد که پنج مرکز در شهرستان کرمانشاه و دو مرکز دیگر در اسلام آبادغرب و سرپل ذهاب قرار دارد.

وی درباره وضعیت ابتلای سالمندان به کرونا عنوان کرد: همچنین ازنظر شیوع کرونا با تدابیر اندیشیده شده حداقل  ابتلا به بیماری کرونا را داشتیم.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها