سرویس: سیاسی کد خبر: 407264 12:30 - 1400/01/14

یادداشت: محمدامین بهرامی

گاندو؛ زرنگ بازی مدیران کاربلد سیما

گاندو؛ زرنگ بازی مدیران کاربلد سیما

مرصاد نیوز: آیا مسئولان صداوسیما نمی دانستند پخش سریال گاندو چه تبعاتی دارد؟!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، محمدامین بهرامی* طی یادداشتی نوشت: در چند شب گذشته پخش سریال گاندو شور و هیجانی برانگیخته بود و مسئولان دولتی از آن در فغان و جوانان انقلابی در شور و غوغا بودند.

اما از شب گذشته اعلام شد که پخش سریال به دلیل فشارهای دولت فعلاً ادامه پیدا نمی کند.

تحلیل فعلی من این است که پخش این سریال زرنگ بازی مسئولان صداوسیما بود.

صداوسیما در چه حالی است؟ با دو شبکه اجتماعی عملاً به محاق رفته است، بازی را به شبکه های ماهواره ای باخته است و نفوذ و اثرگذاری اجتماعی را از دست داده است.

در سریال سازی و ضعف مفرط در محتوا صدای دوست و دشمن را هم در آورده است.

در پیگیری مشکلات مردم و مطالبه گری از مسئولان عملاً هیچ جایگاه و نقشی ندارد. در شرایطی که شاهد فشل ترین مدیریت تاریخ انقلاب در قوه ی اجرایی کشور هستیم که با اشتباهات و انفعال و بی عملی جان مردم را به نوک دماغشان رسانده، صدای دادخواهی مردم در آن نمی پیچد و از آن بگوش نمی رسد.

عملاً امروز با صداوسیمایی مواجه هستیم که بدون تعارف در مقابل هر رقیبی شکست خورده است‌.

چرا؟ زیرا مدیریت صداوسیما مدیر بودن است و هنر مدیران حفظ کردن میزها.

در چنین شرایطی ناگهان سریالی با نام گاندو با عیان ترین بیان از اتفاقات رخ داده در دولت نمایش داده می شود در حالی که پیش از این صداوسیما معدود برنامه های نقادانه چون ثریا و جهان آرا و حتی بخش خبری ای چون ۲۰:۳۰  را  از کار انداخت به گونه ای که صدای برخی مراجع بزرگوار تقلید و خانواده های شهدا را هم در آورد.

آنچه آشکار است آن است که این سریال ارتباطی با صداوسیما ندارد، دلیل آن هم معلوم است چون هیچ تناسبی با مشی و عملکرد گذشته مسئولان آن ندارد.

اما چرا در سیما پخش شد؟ پاسخ آشکار است چون سازمان امنیتی مهمی پشت آن بود و طبیعتاً برای مسئولان سیما که استاد دیدن روابط هستند بدیهی است که عدم پخش آن ممکن است حیات سیاسی شان را تهدید کند، از سویی آن را پخش کرد و از طرف دیگر با بلند شدن اعتراضات دولتمردان در چند روز گذشته، کرکره را پایین کشید.

آیا مسئولان صداوسیما نمی دانستند پخش این سریال چه تبعاتی دارد؟! قطعا می دانستند.

اگر می دانستند و تجربه گذشته را داشتند چرا آن را پخش کردند؟ چون نباید روابطشان با آن نهاد مخدوش می شد از طرف دیگر چون قائل به گفتن حق نیستند با اعتراضاتی که از اول هم معلوم بود بلند می شود پخش را تعطیل کردند تا خود را عزیز کنند.

اینگونه هم نزد نیروهای امنیتی خود را موجه نشان می دهند هم نزد دولتی ها احتمالا حجتی دارند چون می گویند نتوانسته اند به آن نهاد جواب منفی بدهند و هم نزد جریان حزب اللهی که به شدت منتقد اوست خود را شیرین کرده است.

به هر حال صداوسیما برای ما با این بازی ها شیرین نمی شود، کارنامه گذشته اینها در برخورد با برنامه های انتقادی مشخص است. کسی که آن سابقه را دارد معلوم است این برنامه هایش عاریتی است و تعلقی به این سازمان ندارد هرچند بهره برداری های مدیریتی فراوانی را از آن خواهد داشت!

  • *فعال رسانه ای
whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها