سرویس: اجتماعی کد خبر: 407301 11:32 - 1400/01/15

قیمت قبر در کرمانشاه چقدر است؟

قیمت قبر در کرمانشاه چقدر است؟

مرصاد نیوز: مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری کرمانشاه گفت: قیمت قبرها برابر با مختصات جغرافیایی توسط شورای اسلامی شهر تعیین و پس از آن جهت مغایرت گرفتن به فرمانداری تحویل داده می شود.

حجت الاسلام احمد شیرین‌سخن در گفتگو با خبرنگار مرصاد، در خصوص قیمت قبور در کرمانشاه اظهار داشت: قیمت قبرها دارای مصوبه شورای شهر است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری کرمانشاه افزود: قیمت قبرها برابر با مختصات جغرافیایی توسط شورای اسلامی شهر تعیین و پس از آن جهت مغایرت گرفتن به فرمانداری تحویل داده می شود.

وی ادامه داد: چنانچه قیمت ها در فرمانداری مغایرت دریافت نکند توسط نماینده استاندار به صورت قانون مدون در می آید که شهروندان باید طبق آن پرداخت کنند.

حجت الاسلام شیرین سخن اظهار داشت:  بر این اساس قیمت قبور دارای مصوبه شورای شهر و تاییدیه فرمانداری است که پس از تایید به صورت دفترچه عوارضی در می آید و آرامستان ها موظف به رعایت آن هستند.

وی در خصوص نرخ قبور در آرامستان های کرمانشاه گفت: مدت چهار سال است که هیچ افزایش قیمتی نداشتیم و نسبت به دیگر کلانشهرها و حتی شهرهای تابعه پایین ترین قیمت ها را داریم.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری کرمانشاه اذعان داشت: همچنین در آرامستان ها تعدادی قبر رایگان برای افراد بی بضاعت در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در حال حاضر قیمت قبور یک طبقه برای دفن ۳ میلیون تومان و قبور دو طبقه ۴ میلیون تومان تعیین شده است.

وی در خصوص فروش قبر با قیمت های نجومی اظهار داشت: این قیمتها شایعاتی است که در دیوار یا شیپور زده می شود و اصلا صحت ندارد چنانچه قبل از عید یک نمونه اطلاعیه فروش قبر با قیمت بالا در دیوار منتشر شده بود که ما از طریق قوه قضاییه و پلیس فتا پیگیری کردیم و متوجه شدیم اصلا قبری در کار نبوده و به خاطر مشوش کردن اذهان عمومی و موج انتقادات دست به چنین اقدامی زده است.

حجت الاسلام شیرین سخن افزود: خرید و فروش قبرها و انتقال سند باید در آرامستان ها صورت بگیرد و چنانچه قیمت ها بالا باشد انتقال صورت نخواهد گرفت.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها