سرویس: اجتماعی کد خبر: 407305 12:47 - 1400/01/15

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کرمانشاه به مرصاد خبر داد:

کاهش میزان آب ذخیره شده پشت سدهای استان کرمانشاه

کاهش میزان آب ذخیره شده پشت سدهای استان کرمانشاه

مرصاد نیوز: مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: میزان آب ذخیره شده پشت سدهای استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از کاهش ۸ تا ۱۰ درصدی حکایت دارد.

بهرام درویشی در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: ظرفیت کلی 12 سد موجود در استان کرمانشاه یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون متر مکعب می باشد  که در حال حاضر 987میلیون متر مکعب در این سدها آب ذخیره شده است.

 مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کرمانشاه افزود: با این احتساب در ۷۴ درصد از ظرفیت سدهای استان آب ذخیره شده است.

وی خاطرنشان کرد: میزان آب ذخیره شده پشت سدهای استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از کاهش ۸ تا ۱۰ درصدی حکایت دارد که علت آن کاهش بارش ها و بالطبع رواناب ها  بوده است.

درویشی گفت: کاهش ذخایر آبی مشکلاتی ایجاد خواهد کرد،  بر همین اساس درصدد انجام برنامه ریزی با سازمان جهاد کشاورزی به منظور مطابقت منابع و مصارف آبی هستیم.

وی با بیان اینکه کاهش بارش ها سبب شده منابع آبی به خوبی تامین نشود، عنوان کرد: باید بر مبنای منابع آبی موجود برای مصرف برنامه ریزی شود.

درویشی تصریح کرد: به دنبال برداشت‌های بی‌رویه و غیرمجاز آب و کشت برنج در مناطق شرقی استان آسیب های بسیار جدی به سفره های آب زیر زمینی و آبخوان های این بخش از استان وارد شده است.

 مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کرمانشاه در ادامه گفت: کشت محصولات پرآب بر همچون برنج، هدر دادن آب و برداشت های بی رویه سبب وارد شدن لطمات جبران ناپذیری به منابع آبی می شود و ضروری است با توجه به کاهش بارندگی ها و عبور از شرایط بحرانی سال جاری با برنامه ریزی منسجم و استفاده از قوانین بخش آب نسبت به مدیریت منابع و مصارف اقدام کنیم.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها