سرویس: اجتماعی کد خبر: 407312 13:44 - 1400/01/15

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به مرصاد خبر داد:

انجام ۷۹ مأموریت با اورژانس هوایی در سال گذشته

انجام ۷۹ مأموریت با اورژانس هوایی در سال گذشته

مرصاد نیوز: رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در سال گذشته ۷۹ ماموریت با اورژانس هوایی انجام گرفت.

هومن رفیعی سروری در گفتگو با خبرنگار  مرصاد، اظهار داشت: طی سال گذشته ۵۸ هزار و ۵۴۱ ماموریت توسط اورژانس کرمانشاه انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد کاهش یافته است.

 رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه علت کاهش ماموریت های انجام شده را شیوع ویروس کرونا و کاهش مسافرت اعلام و عنوان کرد: از مجموع ماموریت های انجام شده48هزار و 63ماموریت شهری و 10هزار و 478ماموریت جاده ای بوده است.

وی گفت: همچنین مجموعا 46هزار و ۸۱۹ ماموریت غیر ترافیکی و ۱۱ هزار و ۷۲۲ ماموریت ترافیکی طی سال قبل در استان کرمانشاه انجام شده است.

رفیعی تصریح کرد: در سال گذشته ۷۹ ماموریت با اورژانس هوایی انجام گرفت.

وی افزود: همواره بیشترین علت مراجعات به اورژانس بیماری های قلبی و تنفسی بوده که به دنبال شیوع کرونا سال گذشته شمار بیماران تنفسی با تعداد سه هزار و ۳۵۹ نفر بر بیماران قلبی با تعداد سه هزار و ۳۱ نفر پیشی گرفت.

رفیعی خاطرنشان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا چهار هزار و ۶۷۳ ماموریت انجام شد که از این دو هزار و 509 اعزام به بیمارستان انجام شد، یک هزار و ۳۸۰ نفر با رضایت خود از اعزام به بیمارستان انصراف دادند همچنین ۷۸۴ مأموریت انتقال بین مراکز انجام گرفت.

وی افزود: از ۲۵ اسفند سال قبل تا سیزدهم فروردین امسال دو هزار و ۴۲۷ ماموریت شامل یک هزار و ۸۸۱ ماموریت شهری و ۵۴۶ ماموریت جاده ای در قالب طرح سلامت نوروزی انجام شد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها