سرویس: اجتماعی کد خبر: 407347 13:24 - 1400/01/16

معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه در گفتگو با مرصاد؛

چهار هزار بیمار روان در استان کرمانشاه تحت پوشش بهزیستی هستند/ وجود چهار مرکز نگهداری

چهار هزار بیمار روان در استان کرمانشاه تحت پوشش بهزیستی هستند/ وجود چهار مرکز نگهداری

مرصاد نیوز: معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: چهار هزار بیمار روان در استان کرمانشاه تحت پوشش بهزیستی هستند و از مستمری، حق معیشت و حق پرستاری بهره‌مند می‌شوند.

نیلوفر اختیاری در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: در حال حاضر چهار مرکز نگهداری بیماران روان در استان کرمانشاه وجود دارد که دو مرکز ویژه زنان و دو مرکز دیگر ویژه مردان است.

معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه  افزود: به منظور بستری شدن بیماران جدید باید شماری از بیماران ترخیص شود تا جایگزینی امکان پذیر شود.

اختیاری تصریح کرد: چهار هزار بیمار روان در استان کرمانشاه تحت پوشش بهزیستی هستند و از مستمری، حق معیشت و حق پرستاری بهره‌مند می‌شوند.

وی عنوان کرد: همچنین در ۶ مرکز ویزیت در منزل به منظور دارو درمانی بیماران روان خدماتی ارائه می شود.

معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: با همکاری سازمان فنی و حرفه ای مرکزی برای اشتغال بیماران روان راه اندازی شده است.

اختیاری گفت: بیماران روان از مشکلات درمانی، مسکن، اشتغال و معیشت رنج می برند.

وی افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی پیش بینی می شود در آینده نیازمند تعداد بیشتری مرکز نگهداری بیماران روان باشیم.

معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: بیماران روان عموما در رده سنی ۱۸ تا ۴۰ سال قرار دارند و نیازمند حمایت های اجتماعی و اقتصادی هستند تا بتوانند در جامعه زندگی کنند.

اختیاری تصریح کرد: بیماران روان باید توسط خانواده‌ها پذیرش شوند تا جامعه نیز آنها را بپذیرد همچنین خانواده‌ها باید بتوانند با بیماری این افراد کنار بیایند و در جهت درمان آنها  بکوشند.

وی با تاکید بر اینکه توجه به مقوله بهداشت روان برای بیماران روان حائز اهمیت است، عنوان کرد: با برخورداری از جامعه ای سالم می‌توان شمار بیماران روان را کاهش داد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها