سرویس: اجتماعی کد خبر: 407391 13:03 - 1400/01/17

یک مسئول دانشگاه علوم پزشکی در گفتگو با مرصاد؛

احتمال تغییر رنگ کرمانشاه به قرمز وجود دارد

احتمال تغییر رنگ کرمانشاه به قرمز وجود دارد

مرصاد نیوز: معاون فنی معاونت امور بهداشتی استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر مرکز استان نارنجی است که البته احتمال تغییر رنگ شهرستان کرمانشاه به قرمز وجود دارد.

دکتر سارا شاه آبادی در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: شمار بیماران بستری مبتلا به کرونا نسبت به قبل از عید سه برابر شده و شهرستان‌ها نیز ازنظر وضعیت شیوع کرونا تغییر رنگ داده اند.

معاون فنی معاونت امور بهداشتی استان کرمانشاه افزود: در حال حاضر شهرستان های اسلام آباد غرب، کنگاور، پاوه و سرپل ذهاب از نظر شیوع کرونا قرمز و مرکز استان نیز نارنجی است که البته احتمال تغییر رنگ شهرستان کرمانشاه به قرمز وجود دارد.

شاه آبادی گفت: علت وضعیت موجود به تجمعات و خریدهای نوروزی باز می‌گردد و احتمالا پیش‌بینی می‌شود طی دو هفته آینده به دلیل انجام مسافرت و دید و بازدیدها وضعیت بدتر شود.

وی عنوان کرد: از آنجا که ویروس کرونای انگلیسی در استان کرمانشاه در گردش است و قدرت انتقال آن هم بالا است تعداد مبتلایان نیز افزایش خواهد یافت.

شاه آبادی تصریح کرد: افرادی که مسافرت رفته اند حدود ۱۲ روز در منزل قرنطینه شوند و از دید باز بپرهیزند تا چرخه انتقال ویروس کند شود.

وی با بیان اینکه تعداد کیتهای آزمایشگاهی تست کرونای انگلیسی محدود است، افزود: از افراد بسیار بدحال و مشکوک به کرونای انگلیسی آزمایش کرونای انگلیسی گرفته می شود.

شاه آبادی خاطرنشان کرد: قدرت انتقال ویروس کرونای انگلیسی بالا است و جمعیت بیشتری را درگیر می‌کند اما از نظر علائم و فرآیند درمان تفاوتی با کرونای چینی ندارد همچنین در کرونای انگلیسی همه رده‌های سنی درگیر خواهند شد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها