سرویس: اجتماعی کد خبر: 407418 09:35 - 1400/01/18

یادداشت: سیروس صدیقی

شیوع کرونای انگلیسی ارمغان سفرهای نوروزی مردم

شیوع کرونای انگلیسی ارمغان سفرهای نوروزی مردم

مرصاد نیوز: وضعیت کرونایی شهرستان سرپل ذهاب در اولین ماه از سال جدید قرمز شد و این ارمغان سفرهای نوروزی در شهرستان بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل از بازی دراز، سیروس صدیقی در یادداشتی نوشت: عید نوروز امسال لحظات خاطره انگیزd برای مردم شهرستان داشت، میزبانی از مسافرین نوروزی، دید و بازدید و عید دیدنی و دورهمی های شبانه و همچنین گشت و گذار های هرروزه در پارک ها و بوستان ها و مناطق تفریحی و تفرج‌گاه‌های شهرستان تقریباً کار هر روز مردم در ایام نوروز امسال بود.

هشدارهای مسئولین بهداشتی از وزیر بهداشت گرفته تا مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه و مسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان همه و همه حاکی از تهدید بزرگ شیوع کرونای انگلیسی و وجود آن پشت دیوارهای شهر بود ولی گوش شنوایی وجود نداشت و برنامه های نوروزی مردم بدون کوچکترین کمبودی هرروز اجرا می شد.

در ۱۳ روز تعطیلی نوروز اگر از محور سرپل‌ذهاب به دالاهو که عبور می کردی، شاید روزها را با سیزده بدر اشتباه می‌گرفتی از بس که این منطقه تفریحی هر روز مملو از مردم شاد و سرزنده شهرستان بود.

مراسمات عروسی هم که به قوت خود انجام می شد و تالارهای پذیرایی شهرستان تقریبا برنامه های روزانه شأن پر بود و میزبان مراسمات عروسی بودند.

در میان این همه برنامه شاد و مفرح اما جای مهم ترین موضوع این روزها یعنی توجه به دستورات بهداشتی خالی بود.

رعایت پروتکل های بهداشتی تقریباً در حد ۱۰ درصد هم اجرا نمی شد، فرماندار سرپل‌ذهاب در یکی از مصاحبه های خود گفته بود: اگر بیشتر مردم رعایت می کردند که وضعیت شهرستان اینگونه وخیم نمی شد.

به هر حال نوروز سپری شد و در کمتر از یک روز بعد از تعطیلات نوروزی وضعیت شهرستان قرمز شد.

امروز سلامت همه مردم تهدید می شود .با عدم توجه به پروتکل های بهداشتی و هشدارهای داده شده وضعیت قرمز شده و دیگر فکر کردن به آن روزها و حسرت خوردن و پشیمان شدن سودی ندارد. بسیاری از کسب و کارها تعطیل شده و بسیاری از خانواده ها باید سختی های معیشتی را بار دیگر متحمل شوند. امروز سلامت یک شهر در خطر است و الان وقت آن است که با تمام قدرت وارد میدان شده و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم.

دستگاه های اجرایی از شبکه بهداشت گرفته که در نوک پیکان مقابله با بیماری است تا نیروی انتظامی و سایر نهادها برنامه ریزی های خود را انجام داده و اقدامات خود را شروع کرده اند و الان نوبت مردم است که در این میدان همراه و در کنار مسئولین باشند تا هرچه سریعتر زنجیره انتقال ویروس قطع شده و وضعیت شهرستان بهبود یابد.

ما وارد پیک چهارم شیوع کرونا شده ایم. این پیک به دلیل جهش ویروس و انتقال سریع آن نیازمند توجه و همت و اراده ای بیشتر هم در مردم و هم در مسئولین است تا سریعتر از این موج هم بسلامت و بدون تلفات عبور کنیم.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها