سرویس: اجتماعی کد خبر: 407427 11:40 - 1400/01/18

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه در گفتگو با مرصاد؛

۲۵۰ نقطه بحرانی در راستای پیشگیری از حریق در استان کرمانشاه شناسایی شده است

۲۵۰ نقطه بحرانی در راستای پیشگیری از حریق در استان کرمانشاه شناسایی شده است

مرصاد نیوز: فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: با توجه به تجربیات قبلی در راستای پیشگیری از حریق ۲۵۰ نقطه بحرانی در سطح استان کرمانشاه شناسایی شده است.

سرهنگ سعید نجفی در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: با توجه به تجربیات قبلی در راستای پیشگیری از حریق ۲۵۰ نقطه بحرانی در سطح استان کرمانشاه شناسایی شده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از انجام اقدامات فرهنگی ترویجی خبر داد و افزود: همچنین به منظور پیشگیری از حریق در مراتع و جنگل ها درصدد انجام تیغه زنی حاشیه جاده ها هستیم.

نجفی با بیان اینکه گروه های واکنش سریع در سطح ادارات تشکیل خواهد شد، گفت: نسبت به تشکیل کمیته های حفاظتی با حضور ادارات عضو ستاد نهضت سبز اقدام می شود.

وی همچنین از تشکیل گروه های اطفای حریق مردمی با هماهنگی و مسئولیت دهیاری ها خبر داد.

سرهنگ نجفی خاطرنشان کرد: درصدد تشکیل پایگاه های موقت و ثابت در سطح ۱۴ شهرستان با اولویت مناطق جنگلی هستیم.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: تامین و تجهیز پایگاه های اطفای حریق هم در دستور کار است.

نجفی تصریح کرد: امیدواریم مردم بیش از پیش به حفظ جنگل ها توجه کنند زیرا کمبود بارش، خشک شدن زود هنگام پوشش گیاهی را به دنبال خواهد داشت بنابراین مردم با رفتار خود در عرصه های طبیعی نه تنها محافظ جنگل ها باشند بلکه فرهنگ حفظ منابع طبیعی را ترویج دهند.

وی افزود: مردم می توانند از طریق کد امداد جنگل به شماره ۱۵۰۴ طی شبانه روزی هرگونه بی توجهی به طبیعت را اطلاع رسانی کنند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها