سرویس: اجتماعی کد خبر: 407443 15:34 - 1400/01/18

استاندار کرمانشاه:

پروژه راه دسترسی به معادن گیلانغرب گام اول در راستای تحقق شعار سال

پروژه راه دسترسی به معادن گیلانغرب گام اول در راستای تحقق شعار سال

مرصاد نیوز: استاندار کرمانشاه گفت: پروژه راه دسترسی به معادن گیلانغرب و توسعه صنعت گلخانه ای در سرپل ذهاب گام اول در راستای تحقق شعار سال (تولید پشتیبانی و مانع زدایی) است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، هوشنگ بازوند در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: امروز در شهرستان گیلانغرب ۳۲ معدن که تولیداتشان به علت عدم پشتیبانی و عدم راه دسترسی در واقع با مشکل مواجه شده بود یا اینکه تولید به ظرفیت اسمی نمی رسید بازدید بعمل آمد.

استاندار کرمانشاه افزود: این پروژه خوشبختانه وابسته به وزارت صنعت بوده و با پیگیری‌هایی که انجام شد در سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها خوشبختانه در فاز اول که حدود ۱۰ کیلومتر بوده با اعتبار مبلغ ۳۰ میلیارد تومان با پیمانکار قرارداد منعقد شد، و فاز سوم هم قرار شد انجام شود.

وی ادامه داد: این کار در واقع یک حمایت و پشتیبانی از واحدهای تولیدی در سالی که مزین است به همین نام، اتفاق خوبی افتاد تولید رو به افزایش خواهد رفت و همچنین باعث اشتغال‌زایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: در سر پل ذهاب یک مجتمع گلخانه ای درحوزه کشاورزی بود که  اواخر سال ۹۸ به بخش خصوصی واگذار شده بود که آن هم بازدید شد، هشت هکتار در دستور کار داشتند که نیمی از این کار را انجام داده بودند که می توانند در راستای تولید محصولات کشاورزی یک اقدام بسیار خوب باشد.

وی افزود: این پروژه قطعا مشکلات و موانعی داشته، نسبت به برطرف کردن آن موانع در قالب یک برنامه زمان بندی مجدد اقدام خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: پروژه بقعه احمد بن اسحاق (ره) بسیار بزرگ و مورد تایید و حمایت مردم است که ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و نیازمند اعتباری دیگر است که با مشارکت استانداری و بنیاد مسکن اسلامی به اتمام برساند و طبق قول مجری پروژه تا پایان خردادماه این پروژه به بهره‌برداری برساند و ان شالله مردم عزیز بتوانند از مباحث معنوی بهره مند می شود.

بازوند گفت: بحث فعالسازی واحدهای راکد با جدیت بیشتر در دستور کار است در این راستا یک طرح تهیه شده تحت عنوان تولید پشتیبانی و مانع زدایی ها و همچنین بازنگری در سند اشتغال سال ۱۴۰۰، و امید است تا اوایل اردیبهشت ماه این اسناد آماده می شوند و  مدیران کل موظفند نسبت به برنامه زمان‌بندی این صنعت ها اقدام کنند.

  •  
whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها