سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 407498 17:26 - 1400/01/20

مدیر جهاد کشاورزی اسلام آبادغرب مطرح کرد:

لزوم مبارزه به موقع با جوندگان و آفات در مزارع گندم و جو

لزوم مبارزه به موقع با جوندگان و آفات در مزارع گندم و جو

مرصاد نیوز: مدیر جهاد کشاورزی اسلام آبادغرب از برگزاری جلسه فنی در مدیریت جهاد کشاورزی اسلام آباد غرب و لزوم مبارزه بموقع با جوندگان، علف های هرز و ریزش سن مادر خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، کامران کریمی در گفتگو با خبرنگار بازی دراز از برگزاری جلسه فنی با حضور کارشناسان  اداره تولیدات گیاهی، ترویج و مسئولین مراکز خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسلام آبادغرب با اعلام این خبر افزود: در این جلسه که با حضور کارشناس فنی این مدیریت برگزار شد ضمن بررسی آخرین وضعیت رشد محصولات کشاورزی شهرستان بخصوص گندم و جو، در خصوص نحوه تأمین و توزیع سموم مورد نیاز توسط فروشگاه های مجاز در شهرستان و اطلاع رسانی به کشاورزان منطقه در خصوص مبارزه بموقع با جوندگان، علف های هرز و ریزش سن مادر هماهنگی های لازم انجام شد.

وی گفت: مربیان طرح همگام با کشاورز در جهش تولید توسط کانون بسیج مهندسین کشاورزی اسلام آباد غرب در فصل داشت محصول با نظارت بر نحوه سمپاشی و مرحله داشت مزارع غلات و ارائه توصیه های علمی ترویجی، مصرف بهینه از کودهای شیمیایی و مبارزه با علف های هرز و سن مادر در مزارع گندم و جو را به کشاورزان تحت نظارت خود آموزش دادند.

کریمی گفت: در پایان هر کدام از مسئولین مراکز اقدامات انجام شده در خصوص مبارزه با سن مادر، علف هرز، جذب تسهیلات مکانیزاسیون، توزیع کود npk در طرح جهش تولید مطالبی بیان داشتند.

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها