کد خبر: 9736 ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

زرین ماه اعلام کرد:

اعلام تقویم دقیق انتخابات شورا و ریاست جمهوری/ 15 هزار نفر در کرمانشاه مجری انتخابات

اعلام تقویم دقیق انتخابات شورا و ریاست جمهوری/ 15 هزار نفر در کرمانشاه مجری انتخابات

مرصادنیوز: نخستین جلسه ستاد انتخابات ریاست جمهوری وشوراهای اسلامی شهر وروستا با حضور فرماندار کرمانشاه در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مرصاد فرماندار کرمانشاه انتخابات 24 خرداد را بزرگترین انتخابات بعد از انقلاب خواند و گفت: مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خود که مبتنی بر عمق اندیشه  و درایت ایشان بود حماسه سیاسی واقتصادی را فریضه اعلام کردند وخلق حماسه تکلیفی برای مردم و مسئولین قرار گرفت.

محسن زرین ماه گفت: حماسه سیاسی در 24 خرداد ماه  به همت مردم، مسئولین و فعالین سیاسی رقم خواهد خورد و حماسه اقتصادی نیز تضمین کننده امنیت ملی و اهداف راهبردی جمهوری اسلامی خواهد بود.

زرین ماه افزود: دلسوزان نظام با کوشش و جهد برای رسیدن به اوج حماسه و حضور توده های میلیونی مردم به تکلیف خود عمل خواهند کرد و این تکلیف وقتی سنگین تر می شود که بدانیم دشمنان انقلاب با همه امکانات برای جلوگیری از تحقق این حماسه تلاس می کنند.

وی افزود: در انتخابات 24خرداد ماه، وزارت کشور وظیفه مستقیم دارد و همه دستگاه های دولتی و نهادهای که بهره مند از خدمات دولتی هستند موظف اند امکانات خود را در اختیار برگزاری انتخابات قرار دهند.

فرماندار کرمانشاه ثبت نام کنندگان در انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان کرمانشاه را در حوزه روستایی  هزارو 793 نفر ودر بخشهای تابعه شهرستان 261نفر اعلام کرد.

زرین ماه با ارائه آمار تفکیکی از ثبت نام کنندگان در بخش های مختلف شهرستان کرمانشاه در حوزه های روستایی گفت: در بخش ماهیدشت 342نفر ، در بخش مرکزی514مرد و 10نفر زن ، بیلوار220 نفر، در سر فیروز اباد 386 نفر مرد و 37 نفر زن، در کوزران 284نفر مرد و 6نفر زن ثبت نام کردند.

وی همچنین با اعلام تعداد نامزدهای شهرستان کرمانشاه در حوزه شهری گفت: در کرمانشاه 179نفر مرد و 22 نفر زن، در کوزران 24 مرد و 5 نفر زن، در ماهیدشت 11 نفر مرد و 6 نفر زن و در هلشی 12 نفر مرد و1 نفر زن ثبت نام کردند.

فرماندار کرمانشاه عوامل فعال در شعبه های اخذ رای در شهرستان کرمانشاه را پانزده هزار نفر در 830 شعبه اعلام کرد و گفت: در شهرستان 421 شعبه شهری ثابت و 13 صندوق اخذ رای سیار فعال خواهد بود.

وی گفت: از فردا تا روز 18 اریبهشت ماه بررسی صلاحیت ها توسط هیئت اجرایی آغاز و روز هجدهم اریبهشت ماه نظر هیئت اجرایی به هیئت نظارت ابلاغ می شود.

زرین ماه ادامه داد : از بیستم تا بیست وششم اردیبهشت ماه نظر هیئت نظارت در خصوص تایید شدگان اعلام خواهد شد و کسانی که صلاحیت آنها احراز نشده است می توانند از روز 29 اردیبهشت ماه به مدت 4روز به نتاییج اعلام شده اعتراض کنند.

زرین ماه مهلت اعلام نظر قطعی هیئت نظارت به فرمانداری ها را از 2 خرداد به مدت 10 روز اعلام و عنوان کرد: از  13 تا15 خرداد  نیز اسامی نهایی نامزد ها تهیه و منتشر می شود.

وی 16تا 22 خرداد ماه را مهلت تبلیغات و 23 خرداد را روز ممنوعیت تبلیغات کاندیداها اعلام کرد.

فرماندار کرمانشاه در خصوص تقویم انتخابات ریاست جمهوری گفت:  از 17 تا بیست ویکم اردیبهشت ماه  شروع ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری است که از 22 تا 26 اردیبهشت نیز به صلاحیت کاندیداها رسیدگی و از 27 تا 31 نیز با در نظر گرفتن تمدید رسیدگی به صلاحیت ها  اسامی  نهایی نامزد ها تا دوم خرداد اعلام خواهد شد.

محسن زرین ماه گفت : تبلیغات کانیداهای ریاست جمهوری از 3 تا 22 خرداد ماه و روز 23 خرداد ماه روز ممنوعیت تبلیغات است.

وی در پایان سن رای دهندگان را 18 سال تمام عنوان کرد و گفت: با انجام تبلیغات خارج از موازین قانونی بر خورد خواهد شد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها