کد خبر: 9851 ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

یادداشت میهمان از امام جمعه گیلانغرب/

اسلام دین تکامل و عزت آفرین برای زن بوده است

اسلام دین  تکامل و عزت آفرین برای زن بوده است

مرصادنیوز:  در فرهنگ ناب اسلامی معیار  زن بودن و مرد بودن نیست جایگاه  بر اساس عدالت و یکسان تقسیم شده است و لذا در اسلام جایگاه مرد و زن یکسان است  و سوای این قضایا شاخصه  صرفاً زن و مرد بودن نیست و معیاری فراتر مد نظر قرار میگیرد و آن معیار تقواست.

 یادداشت : حجه الاسلام و المسلمین محمد طه مهری ؛ امام جمعه گیلانغرب

اسلام دین  تکامل و عزت آفرین برای زن بوده است /اعطای قدرت انتخاب و سهیم شدن در انتخاب سرنوشت از محوری ترین موهبت های اسلام به زن است

سرویس دین و اندیشه مرصاد- در روزگاری که تمام فرهنگهای اقوام و ملل زن را به عنوان موجودی پست و درجه دوم میشناختند و او را از همه حقوق  در همه ابعاد محروم می ساختند  و اجازه ظهور و نمو در هر عرصه ای  چه در حوزه اجتماعی و سیاسی ندادند  و هیچ افق روشنی  در زندگی زنان نبود  در آن ظلمانی و خفقان خورشید اسلام طلوع کرد  و کرانه تا کرانه افق پیش روی جامعه زنان را روشن  نمود.

 اسلام به عنوان یک دین  تمام و کمال ، راه ترقی  و تکامل را به زن اهدا نمود و پیامبر اکرم (ص)، قرآن و معارف اصیل اسلامی زن را در جایگاهی کامل و هم طراز مرد قرار داد  و او را شایسته همه فضایل و کمالات  انسانی  و درخور خلیفه الهی  معرفی نمود.

 در فرهنگ ناب اسلامی معیار  زن بودن و مرد بودن نیست جایگاه  بر اساس عدالت و یکسان تقسیم شده است و لذا در اسلام جایگاه مرد و زن یکسان است  و سوای این قضایا شاخصه صرفاً زن و مرد بودن نیست و معیاری فراتر مد نظر قرار میگیرد و آن معیار تقواست.

در سال های قبل از ظهور دین نجات بخش اسلام ، متحجرین زن را مایه ذلت و سرشکستگی  می دانستند و دختران را زنده بگور می کردند  و اما با ظهور این دین عدالتخواهی و آزادی، خداوند کرامت و عظمت را به زنان عطا فرمود.

 امروز  استکبار  داعیه انسان دوستی و آزادی و احترام به حقوق زن را در سر می پروراند و اهمیت احترام به جایگاه زنان را نمیتواند درک کند.

سوال این است که اسلام همیشه به زن عزت و کرامت داده یا شما که عزت و کرامت او را با سو استفاده از مرتبه زن بودنش و قرار دادن او در حوزه تجارت او را تا حد یک کالای تجاری  پست کرده اید؟

غرب هموراه بر اساس دیدگاه ها و نظریات عقیم و ابتر خود به چشم یک کالای تجاری به زن نگریسته  و جایگاه زن را نه بر اساس تقوا و عزتمندی بلکه بر اساس قیمت او در پیشبرد تجارت تبلیغی ارزیابی می نماید.

اعراب  خلیج نشین نیز در این حوزه دیدگاهی کور و سخیف به زن دارند و او را از حداقل حقوق خود مانند تاثیر در سرنوشت خود و حق انتخاب در انتخابات  پایین کشیده اند.

اسلام و جمهوری اسلامی همواره زن را به عنوان موجودی با کرامت نگریسته که جایگاه او همشان مردان است ،  امروز زنان  همچون مردان با اتکا به عزتمندی که در پناه اسلام از آن بهرمند شده اند  می توانند در بسیاری از میدانهای اجتماعی نظیر انتخابات  خود تصمیم  بگیرند و  در سرنوشت خود سهیم باشند.

 جمهوری اسلامی  در فضای کنونی  برهه ای را پشت سر میگذارد که  دشمنان خارجی  به همراه برخی غفلت زدگان داخلی  با دندانهای  تیز ، به انتخابات چشم دوخته اند  و متاسفانه در بین این طیف دشمنان داخلی و خارجی برخی خواص  بی بصیرت هم که از گذشته تاکنون خط خود را به صراحت از خط دشمنان انفصال ننموده اند حضور دارند

 ما در اینجا به این آقایان میگوییم  که زنان ما با سهیم شدن در انتخابات که بیش از پیش بر بصیرتشان افزوده شده ،

 نشان خواهند داد؛  شما و اهدافتان  را خوب میشناسند  و نیت های منفعت طلبانه شما را هیچگاه بر ارزشهایی که دوران 8 سال دفاع مقدس به پای ان ماندند  برتری نخواهند داد

 شما که در عرصه فرهنگی با ترویج فرهنگهای انحرافی سعی در پوچ نمودن  اصالت زن دارید و او را  همواره در مسیر خاری قرار داده اید  آنها به خود آمده اند  و دست شما را خوب خوانده اند و در عرصه سیاست هم چیزی برای ارائه به افکار عمومی ندارید  و در بیان کلی مردم با بصیرت  فیلم شما را مید انند و حتی عوامل آن از طریق کارگردان، نورپرداز و صحنه گردان را میشناسند.

ای شمایی که در قصرهای خود نشسته اید و و اکنون آمده اید و می خواهید  در منصب  قرار گیرید  و برای مردمی که خود همواره از قوه بصیرت و بینش و شعور سیاسی برخورداربوده اند تصمیم بگیرید  آگاه باشید  ملتی که شما را شناخته  اگر در صدد پی ریزی توطئه برای ملت باشید بی شک با تو دهنی محکم ملت رو برو خواهید شد  کما اینکه مردم فهیم ایران در 22 بهمن  حماسه بزرگ آفریدند و دشمن را در پیمودن راه خباثت امیز و کینه ورز خود ناکام گذاشتند و اما به حول و قوه الهی  ملت در حماسه سیاسی با شور و شعور خود بار دیگر بیعتی با ارمانها و ارزشهای اسلامی و انقلابی خود خواهند نمود  و نشان خواهند داد که هر دستی که در صدد ضربه به انقلاب و ملت ایران باشد  با تمام قدرت قطع خواهند کرد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها