مرصاد نیوز: جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران کشور گفت: یکی از خدمات بارز و ماندگار جمهوری اسلامی تغییر الگو ها در زندگی بشر امروز بود.

به گزارش خبرنگار مرصاد، به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی در بسیج و سپاه و گرامیداشت هفته معلم امروز مراسمی به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه درسازمان بسیج دانشجویی استان کرمانشاه و با همکاری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد کرمانشاه برگزار شد.

حجت السلام دکتر عبد الله حاجی صادقی جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران کشور در این مراسم با اشاره به سالروز شهادت استاد مطهری گفت: یکی از شیوه های تربیتی وانسان سازی اسلام ارائه الگوی اسلامی در کنار برنامه های تربیتی انسان ساز اسلام است.

وی با بیان اینکه از 25 پیامبری که نام آنها در قرآن آمده فقط از پیامبر اکرم (ص) به عنوان اسوه  مطلق نام برده شده گفت: یکی از تحولات انقلاب اسلامی تغییر الگوها در جامعه بود مثلا روز تولد حضرت فاطمه (س) به عنوان روز زن و مادر معرفی شد.

وی از حضرت فاطمه (س) به عنوان الگوی انسان کامل وحجت خدا نام برد و افزود: اگر ائمه (ع) برای ما الگو هستند به تعبیر امام زمان(عج)، فاطمه (س) هم برای ائمه معصومین(ع) الگو هستند.

وی افزود: فاطمه (س) به عنوان یک مشاور، یک شهروند، یک مدافع حق، الگوی کامل بودند به طوری که اولین حماسه ساز عالم اسلام بعد از پیامبر(ص) فاطمه (س) است.

دکتر حاجی صادقی در بخشی دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت استاد مطهری با بیان اینکه چرا از بین همه شخصیت ها ی دانشگاهی و حوزه ای که می توانستند الگو باشند روز شهادت شهید مطهری به عنوان روز معلم نامگذاری شد به بیان ویژگی های شهید مطهری پرداخت و گفت: اولین ویژگی شهید مطهری جامعیت او بود از دیدگاه شهید مطهری انسان کامل انسانی است که همه ارزش های اسلامی در او با هم رشد کرده باشند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران از دیگر ویژگی های شهید مطهری را  اصالت دادن به اندیشه و رفتارها و داشتن سعه صدر در برابر اندیشه های انحرافی وتولی و تبری وی دانست.

 لازم به ذکر است در این مراسم  از جمعی از مسئولین بسیج دانشجویی و اساتید دانشگاهها با اهداء  لوح  سپاس و تندیس تجلیل به عمل آمد.