کد خبر: 9907 ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

گزارش خبری مرصاد/

جشن سه هزار نفری میلاد کوثر در سرپل ذهاب+تصاویر

جشن سه هزار نفری میلاد کوثر در سرپل ذهاب+تصاویر
مرصادنیوز: جشن بزرگ کوثر به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) درمصلی شهرستان سرپل ذهاب با حضور بیش از 3 هزار نفر از خواهران بسیجی از پایگاهای مختلف بسیج سپاه  ناحیه سرپلذهاب بر گزار شد.
به گزارش خبرنگار مرصاد، در این مراسم  امام جمعه شهرستان سرپل ذهاب با تبریک میلاد حضرت زهرای مرضیه و نواده پاکش امام خمینی (ره) و روز زن اظهار داشت: میلاد امام خمینی (ره ) و حضرت فاطمه (س) در یک روز قرار گرفته است  و این امام و رهبر تمام شیعیان دنیا فرزند همان فاطمه ای است که خداوند به پیامبرش مژده  داده بود  که ما کوثر را به تو داده ایم و نوید خداوند به نبی اسلام (ص) این بود که نسل پاک ایشان تا ابد باقی خواهد ماند.
IMG_2325
حجت الا سلام صفدری در ادامه افزود:  فاطمه (س) یک الگوی به  تمام معنا نه فقط برای بانوان بلکه برای تمام بشریت است.
امام جمعه سرپل ذهاب ادامه داد : اگر ما  به  تمام جنبه های زندگی  فاطمه (س) نگاه کنیم ایشان یک الگویی تمام عیار هستند. فاطمه (س) وقتی به ایراد سخنرانی می پردارختند، چنان سخن می گفتند که تمام علمای عرب باید در محضر فاطمه درس بلاغت و فصاحت یاد می گرفتند ودر وصف خطبه های فاطمه همین بس که مانند خطبه های امام علی (ع) در نهج البلاغه است.
IMG_2342
صفدری ادامه داد: جامعه امروز یک جامعه فاطمی می طلبد، جامعه ایی که دارای زنان سیاستمدار و مومنی باشد تا بتواند جامعه را به کمال برسانند.
وی ادامه داد: در عصر غیبت باید از ولی و نایب امام زمان پیروی کنیم و به پشتوانه ایشان به دفاع از اسلام بپردازیم، نمی شود عاشق امام زمان بود ولی از نایبش اطاعت نکرد. باید بدانیم که رمز رسیدن به جامعه فاطمی اطاعت از ایشان است.
IMG_2323
همچنین در این مراسم  فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب اظهار داشت: در دنیای مادی، تلاش دشمنان ما این است که خواهران ما را از مسیر اسلام و فاطمه زهرا (س)  خارج کنند و ما برای رهایی از این توطئه ها باید یک ابعاد مختلف زندگی حضرت را با ابزار های گوناگون برای نسل جدید تبیین کنیم.
سرهنگ مسعود قنبری راه شناخت حضرت زهرا (س) را مطالعه زندگی نامه حضرت و درس گرفتن از خود گذشتگی ایشان دانست.
قنبری در ادامه گفت: نیمی از جامعه ما خانم ها هستند وآنها باید جایگاه خود را بشناسند و برای آن ارزش قائل شوند و در جامعه حضوری فعال داشته باشند.
وی در مورد نقش بانوان در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: خواهران ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با بصیرت بالا و با پشتوا نه ولایت فقیه خیلی از چالشها و توطعه های دشمنان را نقش بر آب کردند.
قنبری خطاب به خواهران بسیجی گفت: خواهران ما باید مواظب باشند دشمن از به سنگر حجاب آنها نتواند لطمه وارد کند.
وی ادامه داد : وظیفه خواهران بسیجی اشاعه دادن حجاب در جامعه والگو قرار دادن فاطمه زهرا در زندگی است.
فرمانده سپاه شهرستان سرپلذهاب با اشاره به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری گفت: امسال خواهران ما با نقش آفرینی و به  رسالت خود عمل کنند و در مسیر ولایت قدم بگذارند و وظیفه خود به عنوان مدیران داخلی خانواده را جامه عمل بپوشانند.
وی  در پایان گفت: رسالت خواهران در این برهه زمان همان رسالت فاطمه زهرا(س)است حتی اگر در دفاع از ولایت جان خود را نیز فدا کنند.
در پایان مراسم بیانیه ایی توسط یکی از خواهران بسیجی قرائت و همچنین به قید قرعه از 20 نفر از خواهرانی که نامشان مزین به نام حضرت فاطمه زهرا است با  جوائزی اهدا شد. IMG_2299 IMG_2295 IMG_2292 IMG_2307  
whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها