مرصاد نیوز ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۲
امام جمعه گیلانغرب درگفتگوبا مرصاد:

"نداشتن سرجنگ" ترجمه دوستی با مردم اسرائیل است/ حلقه اتصال منحرفین جدید و قدیم نمایان است

حجت الاسلام محمد طه مهری در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: ما معتقدیم کسانی که می گویند" ما با اسراییل سر جنگ نداریم " در واقع همان کسانی هستند، که  روی دیگر و هدف دیگر شعار دوستی با رژیم غاصب اسراییل را سر می دهند  و در واقع  به گفته خودشان می خواهند "سیاست خارجی را با دست به دامن شدن اسراییل ترمیم کنند".

حجت الا سلام مهری گفت: کسانی که حرف از دوستی با ملت ایران زده اند و حال می گویند" ما با اسراییل سر جنگ نداریم"  اینها در واقع همان  حلقه های  اتصال منحرفین قدیم و جدید به هم هستند  و مطمئناً کسانی که بخواهند حرف از بی طرفی و به نوعی سازش با اسراییل بزنند  در واقع به ارزشها و آرمانهای امام و رهبری و انقلاب و شهدا  خیانت کرده اند زیرا اولاً ما اسراییل را رژیمی جعلی و غاصب می دانیم  وهرگز به این موضوع  اعتقاد نداشته و نداریم  که یک ملت است.

وی افزود: ما معتقدیم کسانی که الان در اسراییل زندگی می کنند عده ای هستند که آمدند و به زور  و اجبارحق مردم  مظلوم فلسطین را غصب نموده اند.

 امام جمعه شهرستان گیلان غرب گفت: یک مسئله دیگر اینکه ملت ایران می دانند آن کسانی که در سالهای پیروزی انقلاب  دم از  استقامت ،مقاومت و مبازره می زدند  اکنون چه شده که حاضرند از ادبیات سازش در قبال اسراییل حرف بزنند.

مهری ادامه داد: ما اعلام می کنیم همانطور که رهبر معظم انقلاب  فرموده اند هر کسی در گوشه ای از این جهان بخواهد قدمی برای نابودی اسراییل بر دارد ما او را با تمام قوا  برای نابودی این غده سرطانی کمک خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: چطور کسانی در این مملکت زندگی می کنند و برسفره و خوان جمهوری اسلامی نشتسته اند،  اینگونه  این رژیم غاصب و جاعل که خودش علنا اعلام کرده به کمک استکبار آمریکا و انگلیس دهها  دانشمند هسته ای ما را  به شهادت رسانده و دهها عزیز ما را به خاک و خون کشیده و یا جانباز کرده است -به طوری که عواملی که در ترورها دست دارند و وقتی دستگیر می شوند با صراحت اذعان دارند که از عوامل  و مهره های  اسراییل هستند- از خون شهدای هسته ای حیا ندارند  و حرفهایشان بوی مصالحه و دوستی با اسرائیل  می دهد.

حجت الاسلام مهری با اشاره به ترور های اخبر تهران ادامه داد: هنوز خون شهدای هسته ای ما که بوسیله عوامل اسراییلی  شهید شده اند در خیابانهای تهران خشک نشده  و بر زمین است  چطور شرمنده  این شهدا نیستید که حاضرید از جنایات آنها چشم پوشی کنید؟

وی از اینکه کسانی هنوز بیداری اسلامی و اینکه ملتهای آزادی خواه دنبال این هستند که استکبار و رژیم منحوس صهیونیستی را زیر پا بگذارندو حاکمیت غاصبانه اش را نابود کنند،‌درک نکرده اند اظهار تعجب و تاسف کرد.

امام جمعه گیلان غرب گفت:  چطور کسانی حرف از پایبدنی به ارزشها و آرمانهای امام خمینی (ره) وفرامین مقام معظم رهبری(مد ظله) و انقلاب اسلامی می زنند ،  در حالی که امام امت فرمودند:" اسراییل باید از صحنه روزگار محو شود " حال موضع دیگری را در قبال این ظالمین اتخاذ میکنند؟

وی در پایان گفت: آیا داعیه داران دروغین تبعیت و حمایت از خط امام و رهبری ، این بیانات امام را  فراموش کرده اندیا به واقع با علم به آن غافل شده اند ؟به راستی از امام امت و مقام معظم رهبری و شهدا خجالت بکشید،از ملت ایران و امام و رهبری حیا داشته باشید و بدانید که" با این الفاظ و موج سواریها بر سرنوشت ملتی که خود متبلور از بصیرت و زکاوت است"  دیگر حاکم نخواهید شد،مطمئن باشید با این خط مشی ومواضعتان  روز به روز در نزد ملت و خانواده شهدا و کسانی که دل در گرو امام و رهبری دارند و کسانی که حماسه ماندگار 22 بهمن را خلق نمودند منفور تر خواهید شد.