مرصاد نیوز ۱۸:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۵
آیت الله شیخ مصطفی علما:

برنامه های ستاد امر به معروف بر مبنای علم و اصول اسلامی باشد/ برپایی نمایشگاه عرضه چادر برای دانشجویان

مرصادنیوز: توسعه فرهنگ پذیرش تذکر لسانی، آموزش فراگیر امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه و گسترش فعالیت های فرهنگی و آموزشی از مهمترین برنامه های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در سال 92 خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری مرصاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کرمانشاه با تاکید بر آموزش فراگیر امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه اظهار داشت: همه ما باید در سال پیش رو با همت و تلاش مضاعف و برنامه ریزی دقیق، مدون و کارشناسی شده در راستای اعتلای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر یک گام به جلو برداریم.

آیت الله شیخ مصطفی علما گفت: یکی از مصادیق بارز برای امر به معروف و نهی از منکر ترویج معروف در حوزه حجاب و عفاف است.

وی در این رابطه ادامه داد: همچنین یکی از نکات مهم در حیطه حجاب و عفاف طراحی، تولید و در دسترس قرار دادن مدل های اسلامی پوشاک است که باید خوراک اولیه در این زمینه برای متدینین جامعه آماده شود و جذبه لازم برای ترغیب افرادی که مستعد پذیرش فرهنگ والای حجاب هستند آماده شود.

آیت الله علما اضافه کرد: باید تمامی برنامه ها در ستاد به صورت علمی و منظم اجرا شود. در عصر حاضر باید تمامی برنامه ها مبتنی بر اصول و فرهنگ غنی اسلامی باشد تا مسیر رشد و بالندگی را با سرعت بیشتری طی کنیم.

برپایی نمایشگاه عرضه چادر برای دانشجویان دختر

همچنین در این نشست دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان از برپایی نمایشگاه عرضه چادر در سطح دانشگاه های استان خبرداد و گفت: فروشگاه زنجیره ای بسیجیان آماده عرضه انواع چادر به دانشجویان دختر خواهد بود.

سردار کرمی با اشاره به اجرای طرح یادآوران در اداره آموزش و پرورش اضافه کرد: این طرح در 3000 مدرسه در قالب 2000 گروه در سال جاری اجرا خواهد شد.

وی گفت: جلسه اخلاق مدیران هم به طور منظم و به صورت ماهانه برگزار می شود.