مرصاد نیوز ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
فرماندار سرپل ذهاب:

افزایش ساخت در بافت روستایی سرپل ذهاب مشکلات کم آبی را تشدید کرده است

مرصاد نیوز:فرماندار سرپل ذهاب گفت: افزایش ۲۰ درصدی ساخت بافت روستایی در سرپل ذهاب مشکلات کم آبی تشدید کرده است.

محبت جمالی نیا در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد در رابطه با مشکلات حوزه آب روستایی سرپل ذهاب گفت: ۲۸ مجتمع آبرسانی در ۲۴۰ روستایی بخش مرکزی و قلعه شاهین ظرفیت خوبی در حوزه آب شهرستان به شمار می رود.

وی افزود: منابع آبی سراب گرم،سراب قلعه شاهین،سراب مامیشان،سراب پیران،و چاه ها و برکه های مختلفی نیز انتقال آب در منطقه فعال هستند.

فرماندار سرپل ذهاب بیان داشت: مشکلات عدیده ای در حوزه آبرسانی روستایی به علت قدیمی بودن تاسیسات و استهلاک و فرسودگی زمان قدیم تاکنون و آسیب های زمان زلزله در خط انتقال آب و زیرساخت وجود دارد.

این مسئول  ادامه داد: اعتبارات آتیه برای رفع مشکلات و کمبود و رفع نواقص و تقویت زیرساخت ها و تاسیسات تامین خواهد شد و از محل اعتبارات ماده ۱۲ نیزدر حوزه آبفای استان اعتباراتی نیز تاکنون در نظر گرفته شده است.

وی گفت: بیش از ۳ هزار واحد روستایی و شهری فاقد کنتور خانگی هستند که آبفای استان در صورت نصب کنتور و انجام تاسیسات لازم و تقویت ترانس ها و پمپ ها مصارف غیرمتعارف کاهش پیدا خواهد کرد و مشکلات احاطه حوزه آبرسانی روستایی مرتفع خواهد شد.

جمالی نیا بیان داشت: توسعه بافت روستایی در بازسازی پس از زلزله و ساخت واحدهای مسکونی ۲۰درصد افزایش یافته است و در این راستا نگاه ویژه آبفای استان و استاندار کرمانشاه برای تقویت خطوط اصلی انتقال آب برای روستاهای مرزی سرپلذهاب را نیز می طلبد.