مرصاد نیوز ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۷
مدیرکل محیط زیست کرمانشاه عنوان کرد:

احداث پایگاه اطفای حریق غرب کشور در کرمانشاه

مرصاد نیوز: مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه گفت: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای احداث پایگاه اطفای حریق غرب کشور به مرکزیت استان کرمانشاه اختصاص یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، فریدون یاوری امروز سه شنبه در ستاد بحران استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته برای اطفای حریق در جنگل‌ها و مراتع مرخیل و بوزین، اظهار داشت: براساس برآوردهای انجام گرفته حدود ۳۵۰۰ هکتار جنگل و مرتع این منطقه در آتش سوخت.

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه افزود: در اطفا این حریق بسیاری از دستگاه‌ها از جمله نیروهای نظامی، شهرداری، راهداری، نیروهای مردمی، اداره منابع طبیعی، فوریت‌های پزشکی و … همکاری لازم را بعمل آوردند که جای تقدیر و تشکر دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: از شاخصه‌های مهم این منطقه وجود گوزن مینیاتوری به نام شوکا و پلنگ است که خوشبختانه در آتش سوزی آسیبی به آنها وارد نشد.

یاوری گفت: آتش سوزی در منطقه بوزین و مرخیل بیشتر در قسمت مراتع اتفاق افتاد و خوشبختانه کمتر به محیط جنگلی آن آسیب رسیده است.

این مسئول با توجه به این آتش سوزی وجود یک پایگاه اطفای حریق را در این منطقه لازم برشمرد و ادامه داد: با رایزنی‌هایی که در این خصوص با رئیس سازمان محیط زیست کشور بعمل آمد توافقات اولیه را جهت این احداث کسب کردیم.

وی خاطرنشان کرد: به این منظور مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای احداث این پایگاه به مساحت ۱۲۰ متر با پارکینگ و محل فرود بالگرد در غرب کشور به مرکزیت استان کرمانشاه اختصاص یافت.

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه بیان کرد: برای تجهیز این پایگاه نیز مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان اختصاص داده شد که امیدواریم بتواند بسیار راهگشا باشد.

یاوری اظهار کرد: برای مکان احداث این پایگاه نیز در بررسی‌های اولیه منطقه‌ای در بیستون را در نظر گرفتیم که البته در حال تحقیق بر روی مناطق دیگر نیز هستیم.