مرصاد نیوز ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
استاندار کرمانشاه:

مغازه‌دارانی که ماسک نزنند، به دادسرا معرفی می‌شوند/ انتقاد از عدم نظارت بر پارک‌ها

مرصاد نیوز: استاندار کرمانشاه گفت: مغازه افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، با نصب بنر پلمب و به دادسرا نیز معرفی شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،هوشنگ بازوند امروز شنبه در ستاد استانی مقابله با کرونا ی استان اظهار داشت: شهرداری نسبت به دفن زباله‌های بیمارستانی با دانشگاه علوم پزشکی نهایت اهتمام را داشته باشد.

استاندار کرمانشاه افزود: ضروری است ۱۰۰ هزار لیتر گازوئیل به دانشگاه علوم پزشکی داده شود تا در هنگام قطعی برق با مشکل مواجه نشوند.

بازوند بیان داشت: با توجه به اینکه پیش بینی می‌شود در پاییز و زمستان وضعیت خوبی در خصوص بیماری کرونا نداشته باشیم لذا ضروری است تدابیر لازم برای تولید و ذخیره سازی ماسک در استان مد نظر قرار بگیرد تا برای تهیه ماسک به استان‌های دیگر نیازمند نشویم.

وی خاطر نشان کرد: تولید کنندگان مواد شوینده جهت ادامه فعالیت و تولید، تقاضای تمدید مجوز را دارند که ضروری است سازمان صمت و علوم پزشکی استان نسبت به این تقاضا اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام دهند.

علوم پزشکی نقشه راهی برای مواجه احتمالی با بحران کرونا در فصل پاییز آماده کند

مدیر ارشد استان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه احتمال دارد در مهر ماه با پیک بیماری کرونا و آنفولانزا مواجه باشیم لذا دانشگاه علوم پزشکی استان ظرف مدت ۲۰ روز نقشه راهی برای مواجه احتمالی با این شرایط بحرانی آماده کند.

بازوند همچنین از معاونت‌منابع انسانی استاندار خواست تا نظارت بر ادارات استان را به صورت جدی در دستور کار قرار دهد و اظهار داشت: بر این اساس کسانی که بدون ماسک به ادارات مراجعه می‌کنند از ارائه هرگونه خدمات به آنها خودداری کنند.

استاندار کرمانشاه از حضور مردم در تجمعات ابراز نگرانی کرد و با بیان اینکه تجمعات همچنان ممنوع است، گفت: فرمانداران استان جهت یافتن راهی نسبت به پایان دادن هر گونه تجمعات چه در مراسم عزاداری و چه مراسمات جشن و عروسی با معتمدین و بزرگان‌محل جلسه‌ای برگزار کنند تا این موضوع هر چه زودتر منتفی شود.

وی بر ضرورت راه‌اندازی اکیپ نظارتی تاکید کرد و ادامه داد: بر این اساس مغازه آن دسته از صاحبان مغازه‌ای که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند با نصب بنر پلمب و به دادسرا نیز معرفی شوند.

اداره صمت بر قیمت ماسک در استان نظارت داشته باشد

بازوند با انتقاد از عملکرد شهرداری در خصوص عدم نظارت بر پارک‌ها، خاطر نشان کرد: متأسفانه وضعیت پارک‌ها بسیار بد است و شهرداری سرسوزنی نظارت بر آن ندارد و به طور مطلق هیچ‌گونه توجهی به مصوبات در این خصوص ندارد.

وی افزود: در حال حاضر در استان به اندازه کافی ماسک وجود دارد اما مقداری قیمت آن گران‌تر از دستورالعمل است که اداره کل صمت در این خصوص باید نظارت کافی داشته باشد تا مشکل حل و فصل شود.